banner461
banner195

Merkez Kentsel Dönüşüm Projesinde Tespit ve Ölçüm Çalışmaları Başladı

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ‘Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tespit ve ölçüm çalışmalarına başlandı.

Merkez Kentsel Dönüşüm Projesinde Tespit ve Ölçüm Çalışmaları Başladı
22 Nisan 2015 Çarşamba 18:17

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ‘Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tespit ve ölçüm çalışmalarına başlandı.

Modern ve çağdaş kentlilik kriterlerinin hayata geçirilmesi amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Karasoku,20 Temmuz, Herikli, Hacı Rüştü, Kapucubaşı ve İbrahimpaşa Mahallelerinde toplam 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi gereğince, projeye dahil alanlar içerisinde hak sahiplerine ait konut, arsa, işyeri ve diğer müştemilatın tespit ve ölçülmesi geçtiğimiz günlerde ihale edilmişti.


Nevşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü ile ihaleyi alan firmanın yöneticileri, bu kapsamda projenin uygulanacağı 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan bölgede ,hak sahiplerine ait konut, arsa, işyeri ve diğer müştemilatın tespit ve ölçüm çalışmalarına başladı.


3 aylık bir süre içerisinde tamamlanması planlanan bu çalışmanın ardından bölge için yeni proje taslakları oluşturularak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) ile yapılacak görüşmeler ışığında, hak sahipleri ile görüşmeler başlayacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet - 3 yıl önce
Secimlerden sonra görmek isteriz bu vaadleri olmayacagini bile bile hala umut bekleyenler var insanların umutlariyla oynamayın yapacaksanız yapin adam gibi sözünüzde durun!!!
Avatar
merakli - 3 yıl önce
Ihaleyi alan firmanin ismi neymiş acaba gercek mi değil mi bilgi verilsede gidip öğrensek belediye bu işin içinden zor çıkar eger yine bir secim var diye kandirmacaysa yazıklar olsun nevsehir belediyesine
Avatar
akil - 3 yıl önce
Kale mahalle si ne oldu ki karasoku ne olsun. 12 yıldır bu vesile ile oy aldılar. Saf kardes lerimize duyurulur.
Avatar
menfaatçiler - 3 yıl önce
seçim yaklaşıyor diye yapıyorsunuz,tokinin dar gelirliyle alakası yok, birçok zenginin birçok evi var,kiraya vermiş,neden hiç evi olmayanlara vermiyorsunuz, bu nasıl adalet,hiç güvenimiz yok, artık mhpnin gelme zamanı geldi,2dönemdir sizleri seçtik,birdaha seçmeyeceğiz.
Avatar
SELMA - 3 yıl önce
seçi̇mi̇n gözünü seveyi̇m.
ama boşa umutlanmayin toki̇ nevşehi̇r'i̇ kara li̇steye almiş...
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
Ïnşallah belediye başkanı Hasan ünver çok baharlar geçti AMA bu ketsel dönüşümle asla umursamadıgını düşünüyorum onların Tek derdi yok şu seçim geçsin bu seçim bitsin bu ketsel dönüşümü hayata geçirmedikten sonra sana oh filan yok Hasan ünver Sen sıcacık evinde uyu gariban naparsa yapsın
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
Insallah bunlar dogrudur da başlar bi an önce 10 yil öncesinde de vardi bu vaatler hic birsey olmadı seçim yaklaşıyor ondan mi acaba bu çabalar artk halki oyalamasalar da olsun artk seçimden sonra gercek mi değil belli o zaman olur kimse inanmaz simdi bu habere
Avatar
ümitsiz - 3 yıl önce
çok seneler geçti umarım bu defa olur insanların umutları ile oynanmaz dilerim seçimle bir ilgisi yokdur