banner461
banner195

Mesleki Yeterlilik Belgesi Kapsamı Genişliyor

Nevşehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 40 meslekte daha mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Kapsamı Genişliyor
16 Eylül 2015 Çarşamba 18:26

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 40 meslekte daha mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ 25 Mayıs 2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu kapsamda söz konusu tebliğ ekindeki listede belirtilen mesleklerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu hale getirildi. İşbu Tebliğin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler bu mesleklerde çalıştırılamayacak.

Söz konusu yeni uygulama çerçevesinde; Ahşap kalıpçısı, alçı sıva ve levha uygulayıcısı, Alüminyum kaynakçısı, bacacı, betoncu, betonarme demircisi, Çelik kaynakçısı, Doğalgaz boru kaynakçısı ve operatörü, ısı yalıtımcısı, inşaat boyacısı, otomotiv mekanikçisi, montajcısı, Sıvacı, Su Yalıtımcısı, Tünel Kalıpçısı bu yeni kapsamın içerisine dahil edildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.