banner461
banner195

Meteris’e durak lazım

Nevşehir’de kentsel dönüşüm nedeniyle bir türlü yapılamadığı belirtilen Meteris meydanındaki durak artık vatandaşın ihtiyaçlarına cevap veremiyor.

Meteris’e durak lazım
13 Ağustos 2016 Cumartesi 12:28

banner143
banner134
Nevşehir İl merkezinden ilçe ve kasabalara yolcu alınan Meteris meydanındaki durak düzenlemesinin yeniden yapılması bekleniyor.
Her gün binlerce insanın ilçe ve kasabalara ulaşım için saatlerce ayakta beklemek durumunda kaldığı mevcut durak alanında sadece birkaç adet banket bulunması nedeniyle yaşlı ve bayanların da saatlerce ayakta otobüs beklemek durumunda kaldığı söz konusu alanda belediyenin bu olumsuzluğu görüp yeniden düzenleme yapmasını isteyen vatandaşlar, “Kentsel dönüşüme girdiği için bu alanda bir düzenleme yapılamadığı iddia ediliyor. Ancak henüz il merkezinde kentsel dönüşüm çalışmalarının başlamadığı da göz önünde bulundurulduğunda bu çalışmanın Meteris meydanına gelmesine en az birkaç yıl olduğunu kestirmek o kadar da güç değil. O nedenle belediyemizin her gün binlerce insanın faydalandığı bu durağı yeniden düzenlemesini bekliyoruz” diyorlar.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Köylü - 2 yıl önce
Meteris meydanındaki durak NEVŞEHİR yakışmıyor.Köylü ve yabancı misafirlere hizmet verecek kapalı ve açık oturma yerleri olan bir küçük teminale ihtiyaç var