banner461
banner195

Metobolik Sendrom Araştırması’nın Sonuçları Belli Olmaya Başladı

Nevşehir Üniversitesi akademik ve idari personeline yönelik gerçekleştirilen ‘Metobolik Sendrom Araştırması’ devam ediyor.

Metobolik Sendrom Araştırması’nın Sonuçları Belli Olmaya Başladı
29 Kasım 2012 Perşembe 15:00

banner143
banner134

 Nevşehir Üniversitesi çalışan sedanter bireylerin durum tespitlerinin yapılması ve metabolik sendromlu bireylere step-aerobik egzersizin, refleksolojinin ve oral krom pikolinat alımının etkilerini tespit etmek amacıyla, Nevşehir Üniversitesi Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu ve Eğitim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi ve Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyeleri tarafından yürütülen ‘Metobolik Sendrom Araştırması’ çalışmaları devam ediyor.

 

Araştırmaya katılan akademik ve idari personelimizin kan değerleri, Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesinde yapılan tetkiklere göre; akademik ve idari personelimizin çoğunluğunun kolestrollerinin normal seviyenin üstünde, iyi huylu kolestrollerinin normal değerlerde ve insülin değerlerinin normalin üzerinde olduğu tespit edildi.

 

Devam eden araştırmaya katılmak isteyen personelimiz, konuyla ilgili olarak proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Şefika Dilek Güven’e "sdguven@nevsehir.edu.tr" adresinden ulaşabilir.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.