banner461
banner195

MHP Kadın Kolları Başkanı Gürbüz Milletvekili Göktürk'ü Eleştirdi

Nevşehir Kadın Kolları İl Başkanı Milliyetçi Hareket Partisi Yıldız Gürbüz, Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk'ün TBMM’nin Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu görüşmelerinde yapmış olduğu açıklamaları eleştirdi...

MHP Kadın Kolları Başkanı Gürbüz Milletvekili Göktürk'ü Eleştirdi
13 Şubat 2015 Cuma 21:26

banner143
banner134

 MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

NEVŞEHİR KADIN KOLLARI İL BAŞKANLIĞI

 

BASIN AÇIKLAMASI (13 Şubat 2015).

 

Nevşehir ve Türkiye kamuoyuna duyurumuzdur.

 

Ulusal ve yerel basın kuruluşlarının çeşitli yayınları üzerinde 12 Şubat 2015 tarihinde yaptığımız inceleme ve araştırmada; Nevşehir Milletvekili Sayın Murat GÖKTÜRK’ün, TBMM’nin Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu görüşmelerinde, kendi görüş ve düşüncelerini açıklamış olduğu, bu komisyona ilgili konularda bilgi sunumu gerçekleştirmek üzere davet edilmiş olan akademisyenler ile hoş olmayan tartışmalara girişmiş olduğu ve halkımızı derinden yaralayan açıklamalar yapmış olduğu anlaşılmıştır.

 

Öncelikli olarak belirtmek istiyoruz ki, bütün sayın milletvekillerinin olduğu gibi, Nevşehir Milletvekili Sayın Murat GÖKTÜRK’ün de, yasama faaliyetlerinin bir parçası olan komisyon çalışmalarında görüş ve düşüncelerini açıklamış olmasının normal ve doğal olduğu, bunda yadırganacak bir durum olmadığı, dahası, fikir tartışmalarının da mümkün olduğu, görüş ve düşünce farklılıklarının zaten demokrasi kültürümüzün yapısında var olduğu bilinmektedir.

 

Ancak, Nevşehir Milletvekili Sayın Murat GÖKTÜRK’ün, adı geçen komisyondaki görüşmeler sırasında sarf etmiş olduğu söz, cümle ve konular üzerinde yaptığımız incelemede; bütün bu açıklamalarının, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz bu aziz toprakların ruhuna çok yabancı olduğu, binlerce yıldır dünyaya sevgi ve kardeşliği öğreten kadim medeniyetimiz ile en ufak bir yakınlığının bulunmadığı ve özellikle yüce dinimiz İslamiyet’in ehli sünnet hiçbir yorumuna atfedilemeyeceği anlaşılmaktadır.

 

Nevşehir insanının (ve elbette yüce milletimizin) asil duygularından habersiz olduğu anlaşılan Nevşehir Milletvekili Sayın Murat GÖKTÜRK’ün söz konusu açıklamalarını dikkatle incelediğimizde; İmamı Azam Efendimiz, Ahmet Yesevi Hocamız, Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaşı Veli ve sayısız Horasan Erenleri’nin sevgisiyle yoğrulmuş hiçbir vatan evladının, söz, cümle ve yorumlarıyla böyle bir hataya düşmesinin mümkün olmadığını düşünüyoruz. Hele de hukuk tahsili yapmış bir kişinin, milli ve dini değerlerimize aykırı açıklamalar yapmış olması ve sonrasında yanlış anlaşıldığını beyan ederek tevil yoluna sapmış olmasının da kabul edilebilir hiçbir yanının olmadığını düşünüyoruz.

 

Bu kapsamda, Nevşehir Milletvekili Sayın Murat GÖKTÜRK’ün söz konusu açıklamalarına baktığımızda;“ Kadınlara bir şey verilmemesi gerektiği ve kadınların hak etmesi gerektiği “ vurgusunun, bu açıklamasında defalarca tekrarlanmış olduğu anlaşılmaktadır. Dolayısıyla, “ kadınların hak etmesi gerektiği “ yönündeki cümlesinin, konuşması içerisinden cımbızla çekilmiş bir cümle olmadığı ve konuşmasının tümünde anlatmaya çalıştığı bir algı, bir düşünce olarak kabul edilmesi gerektiği anlaşılmaktadır.

 

Bu nedenle, Nevşehir Milletvekili Sayın Murat GÖKTÜRK’ün, Nevşehir’imizi ve elbette Türkiye ülkesini mahcup ettiği, özellikle kadınlarımızın toplum içerisindeki sosyo kültürel, sosyo ekonomik ve siyasal alandaki varlığını tehdit ettiği, ayrımcılığın, dışlamanın ve ötekileştirmenin çukuruna düşerek, ilimizin olumsuz bir algı ile anılmasına neden olduğu anlaşılmaktadır.  

 

Sonuç olarak; Nevşehir, Türkiye ve dünya kamuoyunca, Nevşehir Milletvekili Sayın Murat GÖKTÜRK’ün, “ Kadınlara bir şey verilmemesi gerektiği ve kadınların hak etmesi gerektiği “ yönündeki söz, düşünce ve algısını hayretle ve esefle karşıladığımızın bilinmesini istiyoruz. Nevşehir’imizin geleceğinin emanet edildiği bir sayın milletvekilinin içinde bulunduğu zihinsel ve düşünsel durum karşısında, halkımızın geleceği açısından endişelendiğimizin bilinmesini istiyoruz. Bu yanlış zihniyetin, halkımızın ve özellikle kadınlarımızın duygu ve düşüncelerini temsil edemeyeceğini düşündüğümüzü bütün dünyanın bilmesini istiyoruz.

 

Bu çerçevede, Nevşehir Milletvekili Sayın Murat GÖKTÜRK’ün, Nevşehir halkından ve yüce Türk milletinden özür dilemesini ve konu hakkında bir tekzip metni yayınlamasını bekliyoruz.

 

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

 

YILDIZ GÜRBÜZ

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

NEVŞEHİR KADIN KOLLARI İL BAŞKANI

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
şaban - 3 yıl önce
Mhp iç güvenlik paketine niye karşı bunuda açıklarsanız seviniriz
Avatar
R.K - 3 yıl önce @şaban
hdp denen örgütle pazarlik yapip seçime parti halinde girmelerini sağlayan hukumet bunun karşiliğinda elde edeceği millet vekili sayisiyla başkanlik sistemini kurup apoyu içerden çikarma sözü verdi...bdp baraji aşamicak akp de onlara istediği özerklik (zaten verdide)içerdeki imrali canisi o piçi dişari salacak ve doğuya başkan yapacak..anlamamanizi anliyorum,bedava makarna yiye yiye kafaniz durdu..
Avatar
şaban - 3 yıl önce
Hayal kurmayı bırak r.k. hayallere iktidar olunmaz akp iktidara geldi geleli ülke elden gidiyo diye bağırıyosunuz akp kendi topun silahını yapıyo dünyaya meydan okuyo siz hala sığ sularda yüzüyosunuzzzz
Avatar
sami - 3 yıl önce
BDP güvenlik paketine karşı mhp karşı nasıl oluyo bu bi anlat bilelim r.k.siz herşeyin iyisini bilirsiniz. .
Avatar
davut.. - 3 yıl önce @sami
bdp güvenlik paketi konusunda akpkkya destek verse nasıl bi görüntü olur sizce.bu güvenlik paketi halk arasında ne yönde olur itibarı.hiç düşündünüzmü akp li arkadaşlar.
Avatar
sami - 3 yıl önce @davut..
senin akp nin kürtmeselesinde yaptığını anlaman için elini vicdanını koyup olaya öyle bakman lazım gardaş kardeş kavgası bitiyo inşallah