banner461
banner195

MHP’nin Adayı Varol Olursa …

Milliyetçi Hareket Partisinin Nevşehir merkez belediye başkan adayının bazı basın yayın organlarına göre yarın açıklanması kesin gibi.

MHP’nin Adayı Varol Olursa …
20 Aralık 2013 Cuma 11:04

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisinin Nevşehir merkez belediye başkan adayının bazı basın yayın organlarına göre yarın açıklanması kesin gibi.

MHP İl Başkanı Göksel Taşçı’nın ilk açıklamalarında 08 Aralık 2013 tarihinde açıklanabileceği belirtilen Milliyetçi Hareket Partisinin Nevşehir Merkez belediye başkan adayının ismi bu kez hafta sonuna, 21 Aralık 2013 tarihine kadar sarktı. Adayın açıklanma tarihinin bu kadar uzamasının başlıca nedenlerinden birinin aday gösterilmesine büyük bir ihtimal verilen Mehmet Varol’un ikna edilememesi.

8 Yıl süren il başkanlığının ardından 2 dönem milletvekilliği adaylığında ikinci sırada kalan ve Nevşehir Kamuoyunun ilk sırada gösterilmesi durumunda seçilebileceğine ihtimal verdiği Mehmet Varol’un aday gösterilmesi bir takım soru işaretlerini de beraberinde getirecek.

Zira; Mehmet Varol’un son Ticaret ve Sanayi odası seçimlerinin ardından Meclis Başkan Vekilliğine getirilmesi, oda seçimleri esnasında Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Parmaksız’ın yerel seçimlerde Nevşehir Merkez belediye başkanlığı için kendilerine yakın bir ismi destekleyeceklerini açıklaması ister istemez Varol’un muhatap olacağı sorular arasında yer alacak.

NTSO Meclis Başkan Vekili Zafer İnanır’ın Ak Parti’den aday gösterilmemesinin ardından diğer bir meclis başkan vekili olan Mehmet Varol’un aday gösterilmesi ilk etapta, Ticaret Odası güdümlü bir belediye başkan adayı olup olmadığının kamuoyunda sorgulanmasına neden olacak. Bu durumda Milliyetçi Hareket Partisinin bu seçimlerde artıp artmayacağını seçim sonuçları ortaya çıkaracak.

Öte yandan Mehmet Varol’un iki dönem Nevşehir Milletvekilliği için ortaya koyduğu iradenin ardından belediye başkanlığını kazanamaması durumunda da siyasi kredisini tamamen yitirebilmesi de söz konusu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fedakarlık - 4 yıl önce
sevgili varol sana vekillikte ayıp edildi, ama şu an sana ihtiyaç var, sen olmaz isen akp % 60 alır senin dışında kimse yüksek oy alamaz, şimdi başkan adayı ol, 2015 te 1. sıra vekil adayı
Avatar
:( - 4 yıl önce
mehmet bey keske olmasaydiniz siyasi hayatiniz burda bitecek oysa sizi nevsehir milletvekili olarak gormek istiyordu cok yalniz zamaninda olmayan bir karar vermilmis siyasi kredini bitirme
Avatar
ABDULLAH HARUN - 4 yıl önce
başkanım seni seviyoruz.. siyasi kariyerininde bitmesini istemiyoruz..başkan adaylığın ve seçime girmen siyasi kimliğini zedeler.. çünkü hala tayyip beyin rüzgarı, hasan beyin ufku nevşehirde akp dedi̇rti̇yor.. bi̇z si̇zi̇ mecli̇sde görmek i̇sti̇yoruz..yipratilmanizi i̇stemeyi̇z
Avatar
:) - 4 yıl önce
mhp ankaradan bi aday getirip 1. sıraya koyar gene varolu koymazlar
Avatar
memleket - 4 yıl önce
mehmet varol bey nevşehir belediye başkanlığına yakışır, oy da alır. ak partiye ve peşinde koşan kısa yoldan zengin olma sevdalılarına kızanlar mehmet varol beye oy verir.oy oranını allah'ın izni ile yükseltir.siyasi kariyerini bitirmez aksine yükseltir.nevşehir'e faydalı olur.
Avatar
veli - 4 yıl önce
memleketin çocuğu kazanır. tercih için illa damat mı olması gerekir
Avatar
veli - 4 yıl önce
memleketin çocuğu kazanır. tercih için illa damat mı olması gerekir
Avatar
mali - 4 yıl önce
nevşehir e yakışan bir aday inşallah aday olur da
nevşehir kazanır