banner461
banner195

Milletvekili Feralan’dan Dobra Dobra Açıklamalar:Herkes Haddini Hududunu Bilecek....

AK Parti Nevşehir Milletvekili A.Erdal Feralan Türkiye ve Nevşehir gündemini değerlendirerek yaklaşan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine ilişkin olarak çok önemli açıklamalarda bulunarak ince mesajlar gönderdi.

Milletvekili  Feralan’dan Dobra Dobra Açıklamalar:Herkes Haddini Hududunu Bilecek....
18 Ocak 2013 Cuma 16:14

banner143
banner134
Kapadokya FM’in Haber klasiği Haber Panorama da bugün Ali Çamur un konuğu olan AK Parti Nevşehir Milletvekili A.Erdal Feralan gündeme ilişkin çok önemli konularda açıklamalarda bulundu.

 Feralan’dan NTSO Seçimleri İlişkin görüşleri

AK Parti Milletvekilleri olarak Seçimlerin neresindesiniz... ? Tarafmısınız… ?

 

Geçtiğimiz hafta Milletvekili arkadaşım Murat Göktürk te bu konuda açıklamalarda bulunmuştu. Bende Sayın Göktürk ün söylediklerinin hepsinin altına imzamı atarım…

 

Nevşehir ve Türkiye Genelinde Ticaret Odaları Sanayi odaları gibi TOBB ve TOBB a bağlı tüm odalarda heyecanlı bir süreçe girildi seçim süreci başladı. Öncelikle ilimiz Nevşehir de yapılacak olan NTSO ve NTB Başkanlık seçimlerinin Demokratik olgunluk içinde geçmesini arzu ediyorum.

 

Şubat-Mart ayları içinde belirlenecek olan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık seçimlerinde Nevşehir de 3000 küsür Ticaret erbabı ve sanayicimiz oy kullanacak ve bir irade çıkıcak. Daha önce adaylığını açıklayan İş Adamı Sayın Yakup Zağlanmış,yine ilimizin saygı iş adamları Sacit Uzer ve Musa Ertaş ta Yakup beyle ortak hareket ediyor.

Dünde Arif Parmaksız adaylığını açıkladı.Şuan görünen tabloda Nevşehir de NTSO Başkanlık seçimlerinde iki listeli bir seçim yaşanacak.

Ben seçimlerin ilimize ve iş dünyasına hayırlı olmasını, Nevşehir e sanayicimize yakışan bir seçim olmasını diliyorum.

 

Şimdi kişisel bakımdan biz taraf değiliz bunu söylemek yanlış olur. Fakat bir şeyleride sizlerle Nevşehir kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Türkiye dünden bugüne çok büyük değişimler yaşandı,artık bugünki Türkiye eski Türkiye değil. Eskiden ne vardı bir takım medya gruplarının kartelleşmesi, darbeler bir çok yaşanmaması gerekeneleri yaşadık ve ne yazıkki bu eski Türkiye manzarasında iş dünyaları kullanıldı.

 

Türkiye iki önemli vesayeti yaşadı. Bu sebeple gerek ülkemize gerekse milletimize ekeonomik anlamda ve uluslar arası vesayet anlamında bizlere çok şey kaybettirdi. Birileride o vesayete baskı kurmaya çalışıyordu. İşte neydi bir üst düzey komutan resmi gölgesiyle Manşetlerde üst düzey bir askeri yetkili şunu açıkladı … yok şu komutan bunu açıkladı…gibi…Peki o komutan ne açıklıyordu Cumhurbaşkanı başbakanı karar kılıyorlardı.Hamd olsun Türkiye o süreci atlattı.

Günümüz Türkiyesi Darbecilerin Ergenokoncuların temizlendiği her şey ak pak ortaya konulduğu AK Parti iktidarının Türkiye ye kazandırdığı en güzel icraatlarından birisidir.Halkın isteği ve talepleri doğrultusunda bir siyasetin temiz ahlakla birlikte sürüldüğü bir siyaset yürütüyoruz.

Açıkcası Ben darbe iddiasını savunan ve darbe çığırtkalığı yapanlarla birlikte olamam olamayız.Darbe duasına çıkan darbe temennisi yapan ve darbe çığırtkanlığında bulunanalarla birlikte asla ve katiyetle olamayız. Bu sebepledir ki darbecileri savunamam ben demokrasiyle hareket edenlerle birlikteyim.

Kişisel olarak değil ama Zihniyet planında ben bunu isterim…. Oy verecek 3000 i aşkın Oda üyesi hemşerilerimde bunları dikkate alarak karar verip bunları değerlendirecek geçmişte kimlerin hangi pozisyonda yer aldıklarını düşünerek hareket edilmeli.

Demokrasi vazgeçilmezlerimiz…

Bakınız o tarihte Halkın %47 sinin oyunu güveninin almış bir parti olarak AK Partiye kapatılma davasının açılma tarihi ile İMF yaklaşımları konusunda sıcak gelişmelerin yaşandığı tarih aynı tarihler. Biz ne yaptık İMF konusunda kesinlikle bir anlaşma yapmadık.Neden bazı güçler İMF den destek alıp belli güçlerle paylaşacak bu milletin ve devletin kamburu olarak yarına büyük sıkıntı olarak önümüze gelecekti… Bizler AK Parti olarak dün bugü ve yarın her zaman olduğu gibi hep hakkın adaletin yanında olduk ve olmayada devam edeceğiz.

 

Bizim arzumuz şu; 3 Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte omuz omuza kardeşçe Nevşehir e hizmet için birlik beraberlik içerisinde özlem duyduğumuz o tablonun yaşanması adına el ele gönül gönüle verdik. Belediye Başkanlarımız Daire müdürleri Bürokratlarımızla uyumlu bir şekilde yol yürüyoruz.Açıkcası bizim arzumuz ve düşüncemiz şudurki aynı frekansta olacağımız kişi ve kurumlarla birlikte  aynı uyumla devam etmek istiyoruz.Şuan Nevşehir de bu uyumu çok şükür yakaladık aynı uyumun devamını diliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Arif Parmaksız’ın talebi üzerine görüştük. Bizden NTSO Başlkanlık seçimlerinde tarafsız kalmamız ricasında bulundu. Açıkcası şahsi olarak Benim bir oyum yok. Ama gerek bulunduğum Vekili olduğum Nevşehir Halkım adına ve gerekse kişi bazında değil Zihniyet planında önemli olan. Biz Memleketimize hizmet etmek istiyoruz kim hayırlı hizmet getirecekse biz onun seçilmesini istiyoruz.

Daha bir açık dille ifade etmek gerekirse;

Biz Demokratik bir seçim olmasını istiyoruz. Ama şunuda söylemeden geçemeceğim. Biz bana çeşitli yerlerden gelen haberler var. Önümüzde NTSO Başkanlığı ile  ilgili iki listeli seçim var. Bize Mevcut üye listesini hala alamadıklarını söylüyorlar.Eğer demokratik bir seçimden bahsedeceksek seçimin şefaf saydam olmasını istiyorsak ve demokratik seçim isteniyorsa bu böyle olmamalı.

 

Nevşehir İş Dünyasından hemşerilerimiz Bizi telefonla arayıp oy kullanacakların listesini bize vermiyorlar diye sitemlerde bulundular. Gümrük Ticaret Bakanlığını aradım durumu izah ettim verilmesi zorunluluğunu söylediler. Sağlıklı bir seçim süreci ve adil demokratik bir seçim isteniyorsa böylesi bir Adil Rekabet oluncaksa bu listelerin bilgileri mutlaka verilmeli.

Bu adil bir seçimin mevcut gerekliliğidir. Hakkaniyetli bir seçimin şartlarıdır.Böylesi bir durumda İnşallah yoktur ama varsa böyle bir durum varsa NTSO nun bu durumu düzelteceğini düşünüyorum.

Şahıslarla sıkıntımız yok.

Bir takım makamlara gelen insanların hattini hukununnu aşmaması gerekir. Mesela bir emniyet müdürünün gidip gitmemesi görevde kalıp kalmaması bir oda yönetiminin görevi asla değil.Bir Ticaret ve Sanayi odasını görevi nedir.Sanayici ve Ticaret erbabının sorunlarını çözmek onlara sorumlu olduğu alanda en güzel hizmeti vermektir. Yoksa siyasi parti gibi Bir davranışta bulanamaz bulunmamalı….Öyleyse Ticaret ve Sanayi Odasıyla değilde Siyasetle uğraşmalılar.Aslanlar gibi çıkıp siyaset soyunarak artık ne olma istiyorsa Milletvekili adayı olup siyasetle yapacak karıştırmayacak yanı ne demek istediğimi heralde anlaşılmıştır dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mustafa - 5 yıl önce
ben ak partili seçimde oy kullanacak biriyim ama erdal beyin açıklamasında son paragrafta tarafsızlık görmüyorum. nevşehir e vekillerden daha 3 ünden birden hizmet eden parmaksız olmuştur ki işi sadece ticaret erbapları olmasına rağmen. nevşehir deyince ilk akla gelen parmaksızdır. bu seçimi kazansa da kazanmasa da markadır. bir bakın kim yakınlarını bir yere getiriyor nevşehir de kim halka hizmet ediyor. inanın sayın parmaksız nevşehir halkına yakını olmamasına rağmen hizmet etmiştir. nevşehir de 3 vekil var derdi numan kurtulmuş bir de bakan gibi adamları var derdi. şimdi o da ak parti de. realist olmak lazım ak parti = recep tayip erdoğan .
Avatar
esnaf50 - 5 yıl önce
arkadaşlar lütfen şunu söylemek isterimki vekilimiz sözlerinde vurguladıkları çok çok iyi anlaşıldı mesajınıda aynı şekilde algıladık.ama zaten vekilim nevşehirde kamuoyu herşeyin farkında sizden allah razı olsun bu kentin artık nev-şehir ismine yakışır yeni̇-şehir olması adına köklü değişime girmesi adına artı keski defterlerin kapanması gerekiyor.
Avatar
biz olduk - 5 yıl önce
artık eskileri değiştirmenin zamanı geldi iyisiyle kötüsüyle yolları açık olsun genç nesil in önü açıldı yeni yüzlerle hizmet edecekler inşallah yakup beye tam destek inşallah
Avatar
selçuk - 5 yıl önce
sayın vekilim sizden allah razı olsun nevşehirde herkes birbirini tanıyor kimin ne olduğunuda allah razı olsun açıklamlarınızdan dolayı
Avatar
Nevşaarli - 5 yıl önce
artık eski türkiye sona erdi kimse karanlıktan medet ummasın aydınlık yeni türkiyenin güçlü adımlarını atmak için geç kalmadan nevşehir için yeni bir süreç ve büyük fırsat gelmiştir inanıyorumki eski zihniyetler artık geride kalmıştır yeni genç isimlere şans verme zamanı geldide geçiyor bile
Avatar
hakiki nevşehirli - 5 yıl önce
bir nevşehirli olarak şuana kadar 13 yıl görev yapmış bir insanın artık o görevi sevabı günahıyla bırakması gerekirdi.başbakanımızda kendi partisinde bunu söyliyerek uygulamaya geçti üç dönem kuralı ile öyle yada böyle yeni türkiye yeni nevşehir için şimdi tam zamanı nevşehirde kan değişimine evet diyorum yakup zağlanmış a gönülden tam destek veriyorum kazanacağından da adım gibi eminim
Avatar
nev50 - 5 yıl önce
nevşehir üzerinden oyunlara fırsat verilmeden bizlerde nevşehir esnafları olarak ap ak bir seçim istiyoruz vekilim kibarlığı ile kişiselliştirmeden mesajını vermiş ağzını yidiğim zati
Avatar
inanıyorum - 5 yıl önce
yakup zağlamışın kazanacağından eminim gerçekten çok güçlüler bende sizdenim artık