banner461
banner195

Milletvekilinin müdahilliği gerçek dışı

 Bir süredir tartışılan Ürgüp büyük otelin kiralanması ve ardından yaşanan gelişmelere dair Ürgüp Belediyesi açıklama yaptı.

Milletvekilinin müdahilliği gerçek dışı
16 Eylül 2016 Cuma 11:48

banner143
banner134
 Bir süredir tartışılan Ürgüp büyük otelin kiralanması ve ardından yaşanan gelişmelere dair Ürgüp Belediyesi açıklama yaptı.
Açıklamada bir milletvekilinin konuya müdahil olarak gösterilmesinin gerçek dışı olduğuna dikkat çekilirken, “Belediyemiz mülkiyetinde olan otelimizin işletme hakkı 2014 yılında yapılan ihale ile Dorak Holding bünyesinde bulunan Tan Turizm AŞ’ye 15 yıllığına kiralanmıştır. Yapılan ihaleye müteakip karşılıklı imzalanan kira sözleşmesinin bağlayıcı hükümlerine rağmen ilgili firma aldığı basit onarım izni dışına çıkarak binamıza zarar vermiş ve binamızın ilk yapılan bloğunun taşıyıcıları ile oynayarak binamızı teslim aldığı mevcut durumdan bugünkü içine girilemez haline getirmiştir. Şirketin vaki bildirim ve talepleri belediyemizi ve Ürgüp’ün değerini hep sanık sandalyesine oturtan talepler olmuştur. Bu talepler Belediyemizce kabulü mümkün olmayan taleplerdir. Nitekim, bu talepler Belediye meclisimizde değerlendirilmiş ve Ak Partili, MHP’li ve CHP’li 15 değerli Meclis Üyesinin oyları ile Oybirliği şeklinde reddedilmiştir. İhaleden sonra yapılan sözleşme, Dorak’a bağlı Tan Turizm tarafından tek taraflı olarak mesnetsiz ve hakkaniyet ölçülerine uymayacak bir şekilde bozulmuştur. Yani projenin kaçan tarafı belediyemiz değil, talihsiz açıklamayı yapan taraftır. Hiçbir kişi ve kuruluşun menfaati ve isteğine uygun talep Ürgüp Belediyesinin seçilmiş meclisinin talebi ve Ürgüp Halkının âli menfaatinden üstün değildir. Konu hukuk zeminine taşınmıştır. Biz Belediye olarak haklı davamızdan geri adım atmadık, atmayacağız. Ancak şirket yetkilisi şahsın talihsiz açıklamaları halkımız tarafından komik ve algı oluşturma operasyonu olarak değerlendirilmiş ve bir Sayın Milletvekilimizin konuya müdahilmiş gibi gösterilmesi şaşkınlıkla karşılanarak manidar bulunmuştur. Zamansız ve talihsiz açıklamayı şiddetle reddediyor. Konunun değerlendirilmesini şaşmaz yargı kararına ve halkımızın derin sağduyulu vicdanına havale ediyoruz. Bu konu ile ilgili gerekli teknik açıklamaları konu yargıda oluşu sebebi ile daha etraflı paylaşmak hukuka saygı anlayışımıza uygun görülmemiştir” denildi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.