banner461
banner195

Mobil Mamografi Tarama Aracı Nevşehir'de Hizmete Başladı

Nevşehir İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından alımı gerçekleşen ve iç malzeme alımı ve donanımı Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan gezici mamografi tarama aracımız hizmete başlamış olup; ilk tarama faaliyetini Nevşehir Merkeze bağlı Güvercinlik Beldesinde başarıyla gerçekleştirildi.

Mobil Mamografi Tarama Aracı Nevşehir'de Hizmete Başladı
01 Şubat 2016 Pazartesi 13:22

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından alımı gerçekleşen ve iç malzeme alımı ve donanımı Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan gezici mamografi tarama aracımız hizmete başlamış olup; ilk tarama faaliyetini Nevşehir Merkeze bağlı Güvercinlik Beldesinde başarıyla gerçekleştirildi.  

Mobil Mamografi tarama aracımız 30-65 yaş aralığındaki bayanlara serviks kanser taraması için HPV-DNA smear taraması, 40-69 yaş aralığında bayanlara meme kanseri için mamografi tarama hizmeti sunacak.

Ayrıca bundan sonraki dönemlerde daimi olarak hizmet sunumunda Nevşehir İlimizin bütün ilçe, kasaba, köy ve beldelerinde hizmet vermek için bütün personel el ele verip taranmamış kimse kalmaması için azami gayret sarf edecek.

Mobil Mamografi tarama aracında verilen tarama hizmetleri tamamen ücretsiz yapılmakla birlikte verilen hizmetler vatandaşları tarafından yoğun ilgiyle karşılanmış ve verilen hizmetten memnuniyetlerini personellere dile getirdiler.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.