banner461
banner195

Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold, Kapadokya'da

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek'in davetlisi olarak Resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold, bugün Kapadokya bölgesini ziyaret etti.

Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold, Kapadokya'da
11 Ekim 2013 Cuma 19:01

banner143
banner134

 Moğolistan Meclis Başkanı Zandaakhuu Enkhbold, "Bugün yaptığımız resmi ziyaret esnasında Türk vatandaşlarının Moğolistan'da 30 gün vizesiz seyahat etmesi hususunda sözleşmeye imza atılmıştır" dedi.

Resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Enkhbold, Kapadokya bölgesini ziyaret etti. Tarihi Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezen Enkhbold, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Enkhbold, iki ülke arasındaki turizmin gelişmesi için yapılan çalışmaların sorulması üzerine, Türk vatandaşlarının Moğolistan'a vizesiz seyahat edebilmelerinin önünü açtıklarını ifade etti. 

Bunun önemli bir gelişme olduğunu belirten Enkhbold, "Bugün yaptığımız resmi ziyaret esnasında Türk vatandaşlarının Moğolistan'da 30 gün vizesiz seyahat etmesi hususunda sözleşmeye imza atılmıştır. Bunun da turizmi teşvik açısından önemli bir  unsur olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

İki ülke turizminin gelişeceğine inandığını ifade eden Enkhbold, şöyle devam etti:

"Çünkü Moğolistan topraklarında eski Göktürk devletine ait bir sürü anıt bulunmakta. Bunların başında da Bilgehan ve Tonyukuk anıtları geliyor. Bunun gibi 200'ü aşkın eser bulunmakta. Diğer taraftan Anadolu'da da birçok tarihi eser bulunmakta. Kapadokya gibi çok ilginç ve tarihi yerler var. Moğolistan'dan da Türkiye'ye turistlerin gezmeye geleceğine inanıyorum dedi"

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.