banner461
banner195

Müftü Geri Adım Attı!

Eski Nevşehir İl Müftüsü Dr. Süleyman Aktaş' ın Nevşehir den sonra göreve geldiği Gümüşhane il müftülüğü görevinde de sıkıntılı günler yaşadığı bildirildi...

Müftü Geri Adım Attı!
20 Kasım 2013 Çarşamba 16:22

banner143
banner134

 Müftü Geri Adım Attı!

Son günlerde Gümüşhane gündeminde geniş yer tutan Gümüşhane Belediye Başkanı ve Gümüşhane İl Müftüsü arasında yaşanan gerilimin gün geçtikçe artıyor.

Son günlerde Gümüşhane gündeminde geniş yer tutan Gümüşhane Belediye Başkanı ve Gümüşhane İl Müftüsü arasında yaşanan gerilimin gün geçtikçe artıyor. Olaylar üzerine Başkan Mustafa Canlı, dün akşam basın toplantısı düzenledi. Müftü Dr. Süleyman Aktaş ile ilgili açıklamalarda bulunan Canlı, dosyaları masaya yatırarak yaşanan tartışmalara açıklık getirmeye çalıştı. Müftü Aktaş, bugün İl Müftülüğü sitesinden açıklamalarda bulundu. Cuma vaazında emeklilik dilekçesini vereceğini söyleyen Aktaş, görevine devam edeceğini açıkladı. Yapılan bu açıklama akıllarda soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Dr. Süleyman Aktaş dan Açıklama
Gümüşhane Müf.İl Müftüsü Dr. Süleyman Aktaş dan açıklama

AÇIKLAMA

15/11/2013 tarihinde İlimiz Merkez Kemaliye Camiinde yaptığım Vaazımdan dolayı alakadar olan bütün medya kuruluşlarına teşekkür ederim.

Diyanet Haberde; 99.000 ve Gümüşhane Gen.tr. de 5.000 kişi civarında bu haber okunmuştur. Olumlu veya olumsuz ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Ancak bilgi yetersizliği yüzünden şüphe ile olumsuz yazan bütün kardeşlerimiz bize ulaşarak doğru bilgi alabilirler.

15/11/2013 tarihinde, İlimiz Merkez Kemaliye Camiinde yaptığım Vaazımda, “basın toplantısı düzenleyeceğimi” ve “emekli olmayı düşüneceğimi” söylemiştim.

Basın toplantısı yapmam, Sayın Valilik Makamı tarafından uygun görülmemiş olup konu, Sayın Valilik Makamı tarafından incelemeye alınmıştır.

Müsaade edildiği takdirde, bilahare gerekli tüm açıklamalar yapılacaktır.

Memleketimizin en önemli Âlimleri ve çok önemli şahsiyetlerinden gelen aşırı ıslarlar üzerine görevime devam etmekteyim.

Dr. Süleyman AKTAŞ  
Gümüşhane İl Müftüsü

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mikro soft 95 97 - 5 yıl önce
müftü nevşehirde göreve başlamış. hayırlı olsun ziyaretlerinde birinde ürgüp heyeti var.işte başkanlar müdürler vs. odacı çay servisine başlar. bizimki çaycıyı uyarır önce benim önüme getireceksin bu çayı der.sonra odada keskin bir sesssizlik hakim olur.
Avatar
Oğuzhan - 5 yıl önce
Müftü müftü değil sanki siyasi parti lideri Gümüşhane'den sonra Hakkari Esendere ilçe müftü yardımcılığını kazanmaya çalışıyor galiba yürü be doktor kim tutar seni
Avatar
cemaat - 5 yıl önce
nevşehirde aldığın beddualar gümüşhanede yakanı bırakmamış demek ki.ilahi adelet tecelli etmiş çok şükür.imamları şikayet etmeleri için cemaate telefon numarasıverirken iyiydi cemaati ve imamları birbirine düşürdün sen unuttun ama biz unutamadık malesef
Avatar
BİMEN76 - 5 yıl önce
ey cemaat müftü size ne yapmış eğer görevini layikiyla yapmayan, iki vakit camide üç vakit ticarette olan imamlarin görev yapmalari konusunda uyardiysa bunda ne vardir. camileri vaktinda açmayan sabah namazina gelmeyen imamlara kafayi takar bunlar bir imamin yapmak zorunda olduğu şeyler. bunlari bil de ona göre konuş ey cemaat
Avatar
sercan çelik - 4 yıl önce
verdiği sözde durmayan, kalburüstü kesime şirin gözükmek için herşeyi yapabilen, ihsan özkes olmak isteyen ve olamayan,sahip olduğu ilimle amel etmeyen, attığı geri adıma dahi ulvi amaçlar yüklemeye çalışan, yüce yaratıcının bizimle karşılaştırmaması ve insanları şerrinden koruması gereken diyanet çalışanı