banner461
banner195

Müftü Öztürk'te Destek Verdi

Bu güne kadar Nevşehirimiz de Ne Siyasilerimizi ne Bürokratlarımızı Ramazan ayında bir garibanın sofrasında otururken iftar yaparken görmek nasip olmadı...Bu konuda ilk hareketi Müftülüğümüzden bekliyoruz Haberimize Nevşehir İl Müftümüz Yakup Öztürk’ten teşekkür geldi.

Müftü Öztürk'te Destek Verdi
15 Temmuz 2013 Pazartesi 16:59

banner143
banner134

 FİB Haber Merkezinde geçtiğimiz gün yaptığımız ve Her sene Ramazan ayında iftar programları düzenlenip ayrı ayrı yemekler oteldi mekandı değişiyor da bir o davette bulunanlar değişmiyor… Hep aynı yüzler hep aynı kişiler.Ramazan ayı paylaşım ayı…Düzenlenen İftar pogramlarının Ramazan ayı maneviyatına ve anlamına uygun olarak paylaşımlarla gerçek anlamına kavuşacağını sizlerle haberimizde paylaşmıştık. Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk  yaptığımız bu haber üzerine bizleri Telefonla arayarak önce tebrik ve teşekkürlerini iletti ve Bizde Nevşehir Müftülüğü olarak aynı duygu ve düşüncelerdeyiz inşallah bu konuda çalışmalarımız olacak önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız inşallah diyerek bu konuda hassasiyetler için FİB Haber Genel Koordinatörleri Fikret Çapacı ve İbrahim Uysal a teşekkür etti.

Bizde FİB Haber Merkezi olarak Yaptığımız Haberimize duyarlılık gösteren bu konuda İl Müftülüğünde ki başarılı çalışmalarıyla kentimizde halkımızın haklı sevgi ve saygınlığını kazanmış Müftümüz Yakup Öztürk e yapıcı eleştirimize göstermiş olduğu anlayış ve hoşgörüsünden dolayı teşekkür ediyoruz Allah kendilerinden razı olsun.

Müftümüz Yakup Öztürk Haberimiz ile dile getirdiğimiz konu hakkında hem fikir olduklarını bu konuya hassasiyet göstereceklerini bu güzel düşüncelerinize tam destek veriyoruz ve bu konuda yeni bir uygulama ile çok güzel bir projelerimiz var dedi.

 Gelin daha önce yaptığımız o haberi yeniden hatırlayalım:

Önce Müftülüğümüzden Bekliyoruz...!

Bu güne kadar Nevşehirimiz de Ne Siyasilerimizi ne Bürokratlarımızı Ramazan ayında bir garibanın sofrasında otururken iftar yaparken görmek nasip olmadı...

Duyduğumuz kadarıyla dün bir sponsor desteğiyle rakkam tam olarak bilmiyorum fakat yüzün üstünde kişiye Yemek verdiniz Sayın Müftüm... Allah kabul etsin afiyet bal şeker olsun...

Yine duyumlarımıza göre 21 Temmuz da da bir daha iftar düzenleyecekmiş NevşehirMüftülüğümüz dahası TV ler gelip çekecek yayınlayacaklarmış...Haddimize değil ama Hutbelerde Hocalarımız Ramazan ayının paylaşım ayı olduğunu tokun acın halini anlaması adına empati kuracağı bir ay olarak on bir ayın sultanı olarak öğrendik biliyoruz...Şimdi biz FİB Haber olarak Nevşehir tarihinde bir ilke öncülük yapmanızı istiyoruz...

Yetiştirme Yurdundaki çocuklarımızla , Üniversite öğrencisi olup bekar evinde kalan sahur yapacak bir şey bulamayan bir öğrencimizin evinde, halini derdini kimselerle paylaşamayan bir dulumuzun yetimimizin öksüzümüzün evinde, Sofra kuracak durumda olmayan Yaşlı bir çiftimizin sofrasına katık olmanız neşe olmanız adına İftar programları düzenleyerek böylesi bir anlamlı kampanyaya öncülük etmenizi istiyoruz...Yoksa açıkcası eğerki biz Nevşehir deki Ramazan davetlerine göre hareket edecek olsak 30 gün 30 iftar günü doluyuz.Yok şu otelde yok şu restaurantta yok şurda... Gidiyoruz nefsimize hoş güzel geliyor ... Rengarenk envayi çeşit yemekler...Hepsinden bir tadım al karnın doyar ... Bakıyoruz Yemekler değişiyor mekan değişiyor değişmeyen tek şey İftarda davetliler hep aynı... 100-200 kişi üzerinde hep aynı iftardan iftara gitmeler gelmeler...Ey müftüm Böyle mi olmalı? Böyle olması yerine 30 gün içinde belirleyeceğiniz bir gün Stadda ver iftar yemeği tüm iftar verecekler birlikte sponsor olsun On bir ayın sultanı ramzanın 30 gününde belirlenecek bir günde Amiri memuru müdürü bürokratı siyasetçisi STKsı atanmışı seçilmişi ile iftar yapılsın olsun bitsin.Diğer günlerde herkes durum ve şartlarına göre ailesiyle eşi çocuğu akrabası ile birlikte iftar yapsın.Konu komşusu eş dost arkadaşlarıyla iftar yapsınlar.

Diğer 29 gün içinde bir üç günüde Devleti Temsil edenler Şehit ailelerinin evinde,Dul Yaşlı Engelli garip yetim öksüzün evinde köylüsü kentlisiyle birlikte sofrasına bir oturupta birilikte iftar yapsınlar.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.