banner461
banner195

Nar Kasabasını Layık Olduğu yere Getireceğiz

Nevşehir merkeze bağlı Nar kasabasında AK Parti’den belediye başkan aday adayı olan Aydın Taşkın, Nar kasabasında hayata geçirecekleri projelerde oldukça iddialı.

Nar Kasabasını Layık Olduğu yere Getireceğiz
06 Kasım 2013 Çarşamba 12:21

banner143
banner134

 Rutiun belediyecilik hizmetlerinden ziyade beldenin her alanda önüne açacak hizmetleri imza atmak için bu göreve talip olduklarını belirten Nar Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Aydın Taşkın, belde de işsize iş, yatırımcıya yatırım imkanı tanıyacaklarının altını çizdi.

Ak Parti hükümetinin de desteğiyle Nar kasabasında hayal olarak görülen bir çok projeyi hayata geçirebilecek vizyona sahip olduklarına değinen AK Parti Nar Belediye Başkan aday adayı Taşkın, “48 Yaşındayım. Memleketim olan Nar kasabasında özlediğim ve beklediğim düzeyde bir gelişme görmedim. Bu nedenle de belediye başkanlığına talip oldum. Göreme ve Uçhisar gibi turistik merkezlerde ne varsa, Nar kasabamızda da benzer turistik değerlerimiz var. Ancak yıllardır bu turizm potansiyeli değerlendirilemedi. Şu ana kadar göreve gelen belediye başkanlarımızın hemen hemen hepsi de kasabamızın turizm potansiyelini öne çıkarmak konusunda ciddi bir adımları olmadı. Alt yapısı yapılmış ve bir takım belediye hizmetleri getirilmiş olmasına karşın Nar kasabamıza özellikle turizm konusunda bir çalışma yapılmadı. Ak Parti iktidarımızın gücü ile yıllardır bürokrasiden elde ettiğim tecrübelerle birlikte Nar Kasabasını Layık Olduğu yere Getireceğiz İnşallah. Beldemizde bulunan 7 kilisemizi ve bezirhane ile birlikte çok ciddi bir turizm potansiyeli oluşturacağız. Bu tarihi ve turistik değerlerimizi turizme kazandırabilirsek Nar kasabası Göreme ve Uçhisar denginde bir turizm merkezi haline gelecek. Yeşil Vadimizi ve Şelalemizi canlandırarak kasabamızın Nevşehir’e yakın olması itibariyle de bu alan mesire alanı haline dönüştürülecek. Artık Nevşehir ve yöresi insanımız onlarca kilometre kat edip Avanos ve Gülşehir ilçelerine değil yanı başlarındaki Nar kasabasında gönüllerince dinlenip, aileleri ile birlikte dinlenebilecekler. Kasabamızda çok sayıda gencimizin işsiz olduğunu görüyor ve üzülüyorum. Biraz önce bahsettiğim projelerimizi hayata geçirdiğimizde onlarda iş imkanı elde edecekler. Hükümetimizin de desteğiyle Nar kasabasını adına, tarihine yakışır bir şekilde imar edeceğiz” açıklamalarında bulundu.   


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
e.aslan - 5 yıl önce
aydin bey hayirli olsun.çalişkan kişiliğiniz ile bu görevi laiki ile yapacağinizi düşünüyorum.başarılar......
Avatar
nar gençlik - 5 yıl önce
Öncelikle nar gençlerini ve vatandaşlarını öğrenmesini önerrim yinede başarılar.
Avatar
hep destek - 5 yıl önce
işi bilen projeleri ile ortaya çıkan bir kişiye yeterince destek vermeli..işi yapacak olanlar başa gelmeli diye düşünüyorum.
Avatar
narlı yaşar - 5 yıl önce
aydın beyi tam destekliyoruz nar halkı olarak bizler onu tanırız geçlerimizde tanır nar için elini taşın altına koyaçağından eminiz hayırlı olusun
Avatar
Gurbetin Ali'nin Oğlu - 5 yıl önce
allahım bu günlerde gösterdi. daha bu millet neleri görecek. münübüscü ve elektrikli yaşa larada helal olsun yani.