banner461
banner195

Ne Zaman Emekli Olabilirim Hesabı

Emeklilik hesaplama nasıl yapılır? Ne zaman emekli olabilirim hesabı için gerekli bilgiler nelerdir? Emeklilik yaşı hesaplama ne ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek için haberimize bakabilirsiniz.

Ne Zaman Emekli Olabilirim Hesabı
19 Mayıs 2015 Salı 14:34

banner143
banner134

Emeklilik hesaplama nasıl yapılır? Ne zaman emekli olabilirim hesabı için gerekli bilgiler nelerdir? Emeklilik yaşı hesaplama ne ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek için haberimize bakabilirsiniz.SGK sigortası olan kişilerin çalıştıkları dönemlerin ardından emeklilik dönemleri başlamaktadır. Kişilerin çalıştıkları süre boyunca SGK için adlarına ödenen primler ile birlikte kişilerin emekli olma hakkı doğarken, emeklilik başvurusu ile birlikte resmen kişiler emekliye ayrılmaktadır. Emekli olmak için gerekli kriterleri öğrenmek için ne zaman emekli olabilirim hesaplama gibi işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Böylece ne zaman emekli olabilirim sorgulamasından emeklilik için doldurmanız gereken prim sayısına kadar tüm bilgiler sorgulamalarınız sonrasında size sunulacaktır.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ

SSK GÜN SORGULAMA

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM

EMEKLİLİK HESAPLAMA

SGK tarafından oluşturulmuş olan ne zaman emekli olabilirim sorgulama sayfasındaemeklilik yaşı hesaplama işlemini yapmak için yararlanmanız gerekmektedir. İlgili sorgulama sayfasında yer alan prim bilgilerinizi doldurduktan sonra ekranda sonuçlar yer alacaktır. Böylece emeklilik sorgulama işlemleriniz de yapılmış olacaktır.

Emeklilikyaşı hesaplama işlemlerinde sistem tarafından istenen prim bilgilerinizi yanlış girmeniz sonucunda yanlış emeklilik gün sayısı sorgulama yapmış olacağınızdan bilgileriniz kontrol ederek doğru bir şekilde girmeniz yararınıza olacaktır. Tüm sigortalı olan kişilerin yararlanabileceği ilgili hizmet sigorta türlerine göre ayrıldığı için sigorta türünüze göre doğru sigorta sorgulama hizmetini seçmeniz gerekmektedir. Böylece emeklilik yaşı hesaplama işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Emeklilikyaşı hesaplama konusunda bilgisi olmayan ya da doğru bir şekilde emeklilik sorgulama yapamayan vatandaşların haberdeki adımları takip ederek, önemli uyarılara dikkat etmesi yeterli olacaktır. Böylece kolay bir şekilde emekliliğiniz için gün sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun yanında sorgulama yaptığınızda emeklilik tarihiniz de hesaplanmaktadır. Böylece ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek için de ilgili adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Tüm vatandaşlarınücretsiz bir şekildekullanabileceği hizmetler, internet üzerinden her zaman ulaşılabilir durumdadır. Bu bakımdan istediğiniz zaman ilgili sorgulamaları yaparak bilgi almanız mümkündür. 

Vatan

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ufuk Kösen - 3 yıl önce
5075 günüm var 10.02 1960 doğum SGK giriş 2002 358 gün Bağkur Prim 600 gün askerlik borçlanması yaptım ne maaş alırım