banner461
banner195

NEHÜ USET-MYO Öğrencilerinden Büyük Başarı: 1 Altın ve 4 Gümüş Madalya

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu (USET-MYO) Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğrencileri 15-16 Mart 2014 tarihinde Fethiye’de yapılan “Şef Mavi Ulusal Yemek Yarışması”nda 5 madalya kazandılar.

NEHÜ USET-MYO Öğrencilerinden Büyük Başarı: 1 Altın ve 4 Gümüş Madalya
03 Nisan 2014 Perşembe 09:32

banner143
banner134

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu (USET-MYO) Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğrencileri 15-16 Mart 2014 tarihinde Fethiye’de yapılan “Şef Mavi Ulusal Yemek Yarışması”nda 5 madalya kazandılar.

Yarışmada; Aşçılık  Programı 1. sınıf öğrencisi M. Canberk Öz,  ‘Üniversitelerarası Yılın Altın Şefi’ kategorisinde birincilik elde ederek Altın Madalya ve ‘Üniversitelerarası Ekip Kategorisi’nde ikincilik elde ederek Gümüş Madalya kazandı. Aşçılık Programı 1. Sınıf öğrencisi Hasan Biltekin, ‘Üniversitelerarası Tatlı Kategorisi’ ve ‘Üniversiteler arası Ekip Kategorisi’nde ikincilikler elde ederek 2 Gümüş Madalya kazandı. Aşçılık Programı 1. Sınıf öğrencisi İsa Korık ise ‘Üniversiteler arası Ekip Kategorisi’nde ikincilik elde ederek Gümüş Madalya kazandı. Yarışmaların sonucunda toplamda  1 altın ve 4 gümüş madalya kazanan öğrencilerimiz, Nevşehir’in ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin gururu oldular.

Öğrencilerinin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren USET-MYO Müdürü Doç. Dr. Tuncay Bülbül yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizin kazandığı bu büyük başarıdan dolayı çok gururluyuz. Yönetim olarak bizler öğrencilerimize gerek akademik gerekse sosyal alanlarda elimizden gelen her türlü desteği vermekteyiz. Öğrencilerimizin göstermiş olduğu başarıların elde edilmesinde emek sarf eden tüm akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum. Bu başarı, üniversitemizin geldiği düzeyi göstermesi bakımından çok anlamlıdır.  İlimize ve üniversitemize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gurur - 4 yıl önce
bravo cocuklar boyle haberler vererek bızı mutlu edıyorsunuz...