banner461
banner195

NEHÜ'de ‘Öğretmen Okullarının 166. Kuruluş Yıl Dönümü’ Konulu Panel Düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından ‘Öğretmen Okullarının 166. Kuruluş Yıl Dönümü" konulu panel düzenlendi.

NEHÜ'de ‘Öğretmen Okullarının 166. Kuruluş Yıl Dönümü’ Konulu Panel Düzenlendi
18 Mart 2014 Salı 16:06

banner143
banner134

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından ‘Öğretmen Okullarının 166. Kuruluş Yıl Dönümü"  konulu panel düzenlendi.

NEHÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen panele; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Tahsin Aktaş, Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlyas Gökhan’ın yanı sıra  NEHÜ akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Panele oturum başkanı ve konuşmacı olarak katılan NEHÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, ‘Öğretmen mesleğinin önemi ve öğretmende bulunması gereken yeterlilikler, öğretmenin toplumdaki rolü ve fedakarlığı’, Yrd. Doç. Dr. Vedat Aktepe, ‘Öğretmen okullarının tarihçesi’,  İlköğretim Müfettişi Kemal Yeşilöz ise, ‘1960lı yıllardan itibaren öğretmen okullarının durumları  ve öğretmen okullarının eğitim süreci’ konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Yapılan konuşmaların ardından soru-cevap şeklinde devam eden panel, panelistlere plaket takdimi ile son buldu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.