banner461
banner195

NERO’dan Bilgilendirme

Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Sami Yılmaz, ilimizde görev yapan turist rehberlerine yeni çalışma kartları konusunda önemli uyarılarda bulundu.

NERO’dan Bilgilendirme
20 Kasım 2013 Çarşamba 10:59

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Sami Yılmaz, ilimizde görev yapan turist rehberlerine yeni çalışma kartları konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Bu bilgilendirme sayesinde aynı zamanda internet ortamındaki bilgi kirliliğinin de önüne geçmek istediklerini kaydeden NERO Başkanı Yılmaz, “Değerli Rehber Arkadaşlarım, Bildiğiniz üzere zaman zaman sizlere, yapılan çalışmalarımız hakkında açıklamalar yaparak özellikle internet ortamında oluşan bilgi kirliliğinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Bu defa 2014 yılı “Çalışma Kartları” hakkında sizlere bilgi vermeyi amaçladık. 2014 yılı Ocak ayında dağıtımı yapılarak bir yıl süreyle geçerli olacak ve tur esnasında görünür bir şekilde taşımak zorunda olduğumuz bu kartların görsel anlamda genel kabul görmesini istediğimizi göreve başladığımız günden beri dile getirmekteyiz. Şimdi sizlerin görüş ve beğenilerine sunulan çalışmalar hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; oylamaya sunulan 4 çalışma Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde görevli hocamız ve öğrencileri tarafından, diğer 4 çalışma ise içinde ikisi Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu tasarımcı ile 20 yıllık bir grafik tasarım deneyimi olan uzman profesyonel bir ekip tarafından ortaya konulmuştur. Çalışmalarda sadece ön yüz görülmektedir. Arka yüzdeki alan mevzuat hükümleri gereği bilgiler içereceğinden beğenilen çalışmanın ön yüzüne uygun ama daha sade olarak tamamlanacaktır. Ülkesel ve Bölgesel kart farkı ön yüzdeki ana rengin değiştirilmesi ve arka yüz en üst bantta yazacak bir ibare ile belirtilecektir. TUREB web sayfamızın yazılımı yeni tamamlandığı için anket kısmında önceden koyduğumuz deneme amaçlı çalışmalardan bazılarını çıkararak yukarıda bahsettiğimiz 8 adet yeni çalışmayı yerleştirdik. Daha önce oy kullanan rehberlerden ricamız oylarını yeni seçenekler ışığında tekrardan kullanmalarıdır. Çalışma Kartları hepimiz içindir, bunu önemseyelim ve oyumuzu kullanalım. Bu arada yasa ve yönetmeliğimiz gereği Kasım ayı içerisinde bağlı bulunduğunuz odaya Çalışma Kartı başvurunuzu yapmayı ihmal etmemenizi, kimlik bilgilerinizde değişiklik varsa bildirmenizi, 2013 yılı çalışma kartı sahibi iseniz ve de üzerindeki fotoğrafınız eski ise yeni fotoğrafınızı iletmenizi rica ederiz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.