banner461
banner195

Nevşehir 1.Amatör Küme 19 Ekim’de Başlayacak

Nevşehir’de futbolun kalbinin attığı ve Play Off müsabakalarının ardından ilimizi Bölgesel Amatör Ligde temsil edecek takımında belirleneceği 1. Amatör küme futbol liginin 19 Ekim 2013 tarihinde oynanacak olan müsabakalarla başlatılacağı bildirildi.

Nevşehir 1.Amatör Küme 19 Ekim’de Başlayacak
13 Eylül 2013 Cuma 11:08

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de futbolun kalbinin attığı ve Play Off müsabakalarının ardından ilimizi Bölgesel Amatör Ligde temsil edecek takımında belirleneceği 1. Amatör küme futbol liginin 19 Ekim 2013 tarihinde oynanacak olan müsabakalarla başlatılacağı bildirildi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Nevşehir İl Başkanı Mustafa Avcı, iki ayrı grupta toplam 16 ekibin mücadele edeceği birinci amatör küme futbol liginin bu yıl de yine oldukça çekişmeli ve futbol seyri yüksek müsabakalara sahne olmasını beklediklerini ifade etti.

Nevşehir’in futbol alt yapısına da büyük oranda katkı sağlayacak olan amatör ligde gruplar şu şekilde oluştu.

A Gurubu
Suvermez Kale Spor
Kaymaklı Bld.Spor
Derinkuyu Gücü
Gülşehir Bld.Gençlik
Kapadokya Göreme Spor
Kapadokya Nevşehir Spor
Hisar Spor
İl Özel İdare Spor

B Gurubu
Ürgüp Spor
Hacıbektaş Gücü
Kapadokya Avanos Spor
Kozaklı Spor
Göre Spor
Nevşehir Üniversitesi
Karapınar Spor
Sağlık Spor

Ligin ilk hafta müsabakalarında Kaymaklı Spor - Kapadokya Göreme Spor, Kapadokya Nevşehir Spor – Hisar Spor, İl Özel İdaresi Spor – Suvermez Kale Spor  Gülşehir Belediye Spor – Derinkuyu Gücü Spor,  Kapanınar Spor – Sağlık Spor, Ürgüp Spor – Hacıbektaş Gücü, Göre Spor – Kozaklı Spor ve Kapadokya Avanos Spor – Nevşehir Üniversitesi müsabakaları oynanacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.