banner461
banner195

Nevşehir 21 Mart’ta Anaokulundan Örnek Kampanya

İlimiz Nevşehir Merkez 50. Yıl Anaokulu Veli ve Öğrencileri tarafından İl Orman İşletme Müdürlüğü’nün katkılarıyla “Benim de Bir Ağacım Olsun" adlı fidan dikim kampanyası düzenlendi.

Nevşehir 21 Mart’ta Anaokulundan Örnek Kampanya
21 Mart 2013 Perşembe 15:38

banner143
banner134

 Bu kampanya çerçevesinde her öğrenci ve her aile adına, ilimiz Cezaevi mevkiindeki ağaçlandırma alanına toplam 230 adet çam fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Kampanya hakkında bilgi veren 50.yıl Anaokulu Müdürü Murat ÇAKAR “Bu kampanya ile çocuklarımızın küçük yaşta ağaç sevgisi kazanmalarını pekiştirmiş ayrıca 21 mart “nevruz bayramı” ve “orman haftasını” da güzel ve anlamlı bir şekilde değerlendirmiş olduk. Dikilen fidanlara çocuklarımızın ve ailelerinin isimleri verilerek  fidanların sulama ve bakımı ile ilgili sorumluluk da çocuklara ve ailelere verilmiş oldu. Okul olarak bu kampanyanın geleneksel hale getirilmesini ve her yıl 21 mart tarihinde fidan dikiminin devam ettirilmesini planlamaktayız.

            Kampanyaya desteklerinden dolayı il Orman İşletme Müdürümüz Sayın Aykut SATIRLI ve ekibine de teşekkür ediyoruz.” Dedi. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa Doğan - 5 yıl önce
'ağaç yaş iken eğilir' atasözünün açıklaması bu dur.çocuklarımıza bu çalışmayı yaptıran eğitimcilerimizi yürekten kutluyorum.