banner461
banner195

Nevşehir Afyon Şehidine Ağlıyor

Nevşehirli Afyon şehidi Emre Yıldırım henüz 25 günlük askerdi.Şehit Piyade Çavuş Emre Yıldırım'ın Nevşehir'de baba ocağına ateş düştü

Nevşehir Afyon Şehidine Ağlıyor
06 Eylül 2012 Perşembe 18:16

banner143
banner134

 Nevşehirli Afyon şehidi Emre Yıldırım henüz 25 günlük askerdi.Şehit Piyade Çavuş Emre Yıldırım'ın Nevşehir'de baba ocağına ateş düştü

Afyonkarahisar 'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden, kısa dönem askerlik görevini yapan öğretmen adayı Piyade Çavuş Emre Yıldırım 'ın Nevşehir'in Avanos İlçesi'ne bağlı Paşalı Köyü'ndeki baba evine ateş düştü.

 

KALP HASTASI BABA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Afyonkarahisar'daki Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda bulunan mühimmat deposunda el bombaları tasnif edilirken dün saat 21.45 sıralarında meydana gelen patlamada şehit olan askerlerden Emre Yıldırım'ın acı haberi, Avanos'un Paşalı Köyü'ndeki ailesine askeri yetkiler tarafından verildi. Kalp hastası olan emekli işçi baba Nuri Yıldırım ile ev kadını anne Gülseren Yıldırım, acı haberle gözyaşına boğuldu. Yıldırım çiftinin evinin önünde 112 ambulansı hazır bekletildi.

KISA DÖNEM ASKERDİ, ÖĞRETMEN OLACAKTI

Üniversite mezunu olan ve kısa dönem askerlik görevini yerine getirirken patlamada şehit olan Emre Yıldırım'ın, 19 gün Samsun'da acemi birliğinde temel eğitimini aldıktan sonra köyünde 1 gün izin kullandığı, 5 gün önce Afyonkarahisar'daki birliğine katıldığı öğrenildi.

 

KPSS'den 83 puan alan ve öğretmenlik için atama bekleyen Piyade Çavuş Emre Yıldırım'ın, Pınar ve Çınar adında 2 kız kardeşi olduğu öğrenildi.

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.