banner461
banner195

Nevşehir AK Parti 'de Büyük Sürprizler Olabilir...

AK Parti Nevşehir Aday Adayları Ne Zaman Açıklanacak? Büyük Sürprizler Olabilir... AK Parti milletvekili adayları listesi 7 Nisan 2015 tarihinde kesinleştirilip YSK'ya teslim edilecek.

Nevşehir  AK Parti 'de Büyük Sürprizler Olabilir...
01 Nisan 2015 Çarşamba 21:17

banner143
banner134
AK Parti milletvekili adayları listesi 7 Nisan 2015 tarihinde kesinleştirilip YSK'ya teslim edilecek. YSK 2015 Genel Seçimleri AK Parti Nevşehir milletvekili geçici aday listelerini 14 Nisan 'da Resmi gazete ile ilan edecek. AK Parti Nevşehir milletvekili adayları kesin listeleri ise 24 Nisan 'da YSK tarafından duyurulacak.

 7 Nisan'da açıklanacak milletvekili seçimleri öncesi aday adaylarında heyecanlı bir bekleyiş sürerken, Başbakan Ahmet Davutoğlu bu hafta mesai programını tamamen partisinin Türkiye genelindeki aday belirlemelerine ayırdı.


Nevşehir ise tamamen 7 Nisana kilitlendi. Nevşehir'e özel bir önem veren AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sürpriz bir liste yapacağı ve farklı ve beklenmedik isimlerin listelere girebileceği konuşuluyor.

AK Parti Nevşehir adaylarında büyük sürpriz olabilir...


55 AK Parti milletvekili aday adayının yaklaşık 2 aydır yarıştığı ve Nevşehir de listesinin en az ilk 3 sırasına girebilmek için mücadele ettiği çalışma 7 Nisanda milletvekili listelerinin açıklanmasından sonra son bulacak.


SÜRPRİZ ADAYLAR OLABİLİR Geçtiğimiz 2011 seçimlerinde temayül yoklamalarından çıkan sonuçları değerlendirmeyip kendi yaptığı listeyle ilk 3 sırayı belirleyen AK Parti'de aynı durumun yaşanmasından ve beklenmedik isimlerin listelerde yer almasından kaygılanan AK Parti Nevşehir milletvekili aday adaylarında ise heyecan dorukta.

Tam bir hafta sonra açıklanacak listeler öncesinde her aday adayı iddiasını sürdürürken, genel merkez tarafından yapılacak listede sürpriz isimlerin listeye girecek söylentilerinin kulislerde konuşulması aday adaylarını tedirgin ediyor.

TEMAYÜLLER ÖNEM KAZANDI Geçtiğimiz günlerde Nevşehir de yapılan STK Temayülünün ve anketlerin sonuçları aday belirlemede öncelik olacağı belirtiliyor. AK Parti için hayati öneme sahip olan 2015 genel seçimleri Recep Tayyip Erdoğan sonrası için AK Parti için de bir test süreci olarak görülüyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
memleket meselesi - 3 yıl önce
ben şunu istemiyorum şununla çalışamam bunlar teferruat kardeşim memleket için önemli olan 1 fazla vekil onun için körükçü-h.yaşar oğuz- yücel menekşe-rıdvan olmalı
Avatar
temayül - 3 yıl önce
temayülün birincisi nevşehirin sevgilisi körükçü ve birleştirici gücü yücel menekşe olmaz ise 2-1 olur mevcutlar gitmeli kalırsada ebubekir kalmalı
Avatar
babamın hayrı - 3 yıl önce
temayülde birinci olan açık ara önde olan körükçüyü babamızın hayrına istemiyoruz adam partililerin gizli isteği mecburen listede olacak 300 oy fark atmış 2. ciye biz bu adam olmasın diyemeyiz o olursa oy rekoru kırar
Avatar
bu işler kolay değil - 3 yıl önce
vekilliğin hakkını verebilecek, memlekete faydası dokunabilecek, tecrübeli, bürokrasi ve siyasette ankarada çevresi olan birileri gelsinki memleket hizmet görsün. bakanlık kapasitesi olmalı. yoksa nevşehirim böyle gelir böyle gider.
Avatar
emek - 3 yıl önce
Bu partiye çok emeği dokunmuş başarılı ödüllü eski il başkanımız Sy ERSAN ERKUT beyin kesinlikle aday gösterilmesini canı gönulden istiyor ve de arzu ediyoruz bunun yanında halktan kişilerin olmasını bekliyoruz.
Avatar
gerçekler acıdır - 3 yıl önce
akparti bu dönemde merkezden 2 vekil adayı koyarsa 3-0 bence zor. 2 tane merkez adayı bu dönem çok lüks olur.1 merkez 2 tane de ilçeye dağıtmalı. acizane fikrim bu
Avatar
kesin bilgi - 3 yıl önce
avukat hüsnü yaşar oğuz en büyük sürprüzü o yapar kesin listede efendi adam kökten sevilen bir insan ve temayülün birincisi körükçü olursa oy patlaması olur
Avatar
Fatih Yakut kesin - 3 yıl önce
Gönüllerden aldığımız duyuma göre Fatih Yakut listede.