banner461
banner195

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver Çin'de...

Çin'in Guangzhou kentinde 15-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Konferansı ve Yöneticiler Metropol Kurulu toplantısına katılan Nevşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Hasan Ünver, Nevşehir'i temsilen barış ağacı dikti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver  Çin'de...
19 Kasım 2012 Pazartesi 19:01

banner143
banner134

 Başkan Ünver, Türkiye Belediyeler Birliği adına Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve Dünya Metropoller Birliği'nce (METROPOLİS), Çin'in Guangzhou kentinde düzenlenen Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Konferansı ve Yöneticiler Metropol Kurulu toplantılarına katıldı.

 

Kentsel yenilik konusunda başarı ve en iyi uygulama örneklerini paylaşma ve ekonomik ve ticaret işbirliği imkanlarının keşfedilmesi amacıyla tüm dünyadan kent liderleri, kentsel yenilik uzmanları, akademisyenler ve endüstri liderlerinin bir araya geldiği Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Konferansı ve Yöneticiler Metropol Kurulu Toplantıları'na Türkiye Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyesi olarak katılan Ünver, organizasyon tarafından düzenlenen gezi sırasında, belirlenen bir alana dostluk ağacı dikti.

 

Çinli heyet üyelerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen üst düzey yöneticilerini de buluşturan dostluk ağacı dikiminde Nevşehir adına Ünver tarafından dikilen ağaç, 150. ağaç olarak belirlendi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.