banner461
banner195

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, mazbatasını aldı.

30 Mart 2014 Yerel seçimlerde ustalık dönemi için yeniden seçilen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, mazbatasını aldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, mazbatasını aldı.
03 Nisan 2014 Perşembe 13:02

banner143
Hasan Ünver 3 Dönem de Yine Başkan
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Ünver Düzenlenen Törenle Mazbatasını Alarak Görevine Başladı

Üçüncü dönem için Ünver mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamasında seçimlerde demokrasinin, Türkiye’nin ve Nevşehir’in kazanan taraf olduğunu belirterek, bugünden itibaren yeniden görevinin başına geldiğini ve 2023 Hedefleriyle Nevşehir’i modern bir kent haline getirmek için var güçleri ile çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Mazbatasını alarak üçüncü dönem için seçimlerde Nevşehirli vatandaşların güvenoyu vererek yeniden Başkanlığa seçilen Hasan Ünver,Belediye binası önünde düzenlenen törende yüzlerce vatandaş ve belediye personeliyle karşılandı.

Törene Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan,Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider,AK Parti Nevşehir İl Başkanı Kazım sunar,Merkez ilçe Başkanı Salih Açıkgöz,AK Parti Nevşehir Gençlik kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar,AK Parti Kadın kolları Başkanı Ayşe Hamleci ile partililer Sivil toplum kuruluşları başkanları,vatandaşlar katıldı.

Açış konuşmasında konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,Öncelikle bizlere güvenerek inanarak yeni dönemde sizlere hizmet için Devam diyerek bizlere duaları ve oylarıyla destek veren tüm Nevşehirli hemşehrilrimize teşekkür ediyorum dedi.

Nevşehir tarihi günlerden birine daha şahit oldu

Nevşehir’de üç dönemdir belediye başkanı seçilen tek isim olan başkan hasan ünver mazbatasını vekillerle birlikte aldı.

 

Ünver’e muhteşem karşılama

Mazbatasını aldıktan sonra ak partili nevşehir milletvekilleri nevşehir valisi mehmet ceylan’ı makamında ziyaret etti. ardından belediye önündeki törene katılan ünver ve vekiller muhteşem bir kalabalık tarafından karşılandı

Onlara hakkımı helal etmiyorum

Nevşehir belediye başkanı hasan ünver, kendisini karşılayan muhteşem kalabalığa seslenirken, bin bir yalan dolanla ak partiye çalım atmak isteyenlere de seslendi. onlara hakkını helal etmediğini söyleyen ünver, “beni arkamdan vuranlara hakkımı helal etmiyor” diye seslendi.

Vekiller’den Teşekkür

AK Parti Nevşehir milletvekilleri Ebubekir Gizligider, Murat Göktürk ve Ahmet Erdal Feralan da konuşmalarında Nevşehir halkına teşekkür ettiler

Kurbanlar İHH’ya...

Nevşehir belediye başkanı Hasan Ünver, törende kesilecek olan kurbanlıkları ihh’ya bağışladı

Ünver, Miting Gibi Törenle 3. Kez Başkanlık Görevinde...
ÜNVER : “MİLLİ İRADENİN KARŞISINDA HİÇ BİR GÜÇ DURAMAZ
Nevşehir tarihinde üst üste 3. kez Belediye Başkanlığına seçilen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yüzlerce Nevşehir’in katıldığı adeta bir miting havasında geçen bir törenle görevine başladı. Nevşehir Belediyesi’nin önünde düzenlenen törende konuşan Ünver, halkın kendilerine pranga vurmaya kalkanlara karşı 30 Mart ’da gerçek gücün Milli İrade olduğu gerçeğini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.
Nevşehir Merkez İlçe Seçim Kurulu’na AK Parti Nevşehir Milletvekilleri ; Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz ile birlikte gelen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, başkanlık mazbatasını ,Nevşehir Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Adnan Yaman’dan aldı.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Nevşehir Milletvekilleri daha sonra Nevşehir Belediyesi önünde düzenlenen törene katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından, Nevşehir Belediyesi Mehteran Takımı, AK Parti’nin 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için hazırladığı   ‘Dik Dur Eğilme” isimli şarkıyı ilk kez marş olarak seslendiren ekip olarak da dikkat çekti.
Mehteran Bölüğünün seslendirdiği çeşitli kahramanlık marşlarının ardından kürsüye gelen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, oldukça heyecanlı ama oldukça da modern ve çağdaş bir anlayış içerisinde insani değerlere yakışır bir seçim sürecinin geçirilmesinden dolayı, seçimlere katılan tüm siyasi partiler ile adaylarını tebrik etti. Ünver “Şahsımın belediye başkan adayı olması yönünde irade ortaya koyan başta Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Nevşehir Milletvekillerine, parti teşkilatlarına, aileme ve Nevşehirli vatandaşlara teşekkür ediyorum.”dedi
Yapılan seçim öncesi ve sonrasında Nevşehir tarihinde 3 farklı şekilde bir ilki başarmanın da vatandaşlar ile birlikte onurunu, sevincini yaşadığını dile getirerek şöyle konuştu. “Nevşehir tarihinde önemli bir gelişmeye şahitlik yaparken, tarihte 3 kez seçime girerken bile oyunu artıran, üst üste belediye başkanı olarak belirlenen ve vatandaşlar tarafından 3.kez belediye başkanı olarak seçilmemden dolayı çok sevdiğim vatandaşlarıma minnettar olduğumu ifade etmek istiyorum.  Herkese hakkımı helal ediyorum, ama bir kesim var ki onlara asla hakkımı helal etmiyorum. Nevşehir Belediyesi kapısından hiç kimsenin eli boş dönmedi, dini cemaatlere, derneklere  ve odalar gibi sivil toplum teşkilatlarına imkanlarımız ölçüsünde yapabileceklerimizin en iyisini verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Ama her zaman yanlarında olduğumuz, yardımlarına koştuğumuz bizi arkamızdan hançerleyenlere asla hakkımı helal etmiyorum. İlayi Kelimetullah uğruna mücadele edenlerin altlarına biz paspas oluruz. Şahit olun ki Allah katında onlara hakkımı asla helal etmeyeceğim. ”dedi. 
Seçimlerde milli irade sahibi halka karşı hiçbir gücün duramadığının bir kez daha ortaya çıktığını vurgulayan Ünver, 10 yılda ne söz verdiler ise o sözlerin arkasında durduklarını ve seçim öncesindeki tüm vaatlerinin de arkasında olduklarını ifade etti. Ünver “ 2 yıllık süreçte tam 1 milyar 250 milyon TL tutarındaki yatırım proğramımız hazır.” Dedi.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider ’de seçim sonunda elde edilen zaferi sadece Nevşehir ve Türkiye’nin beklemediğini ,  Gazze’de, Filistin’ de, Mısır’da, Suriye’de , Üsküp ’de ve Kosova’da da zulme uğramış inananların  kendilerinin yalnız olmadıklarını görmeleri açısından oldukça önemli olduğunu söyledi. Gizligider “30 Mart’da kazanılan bu başarılı zafer sonucunda mazlum milletler kendilerinin yalnız olmadığını gördüler. Türkiye tüm Dünyaya  One Munite dedi.AK Parti kadroları olarak sayın Başbakanımız bu asil halkın arkasında durmaya bugüne kadar devam etti bundan sonra da arkasında duracaktır. “dedi.
Törende konuşan AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’ de yaşanan seçim sürecinde   ‘Sokakları artık aydınlatma zamanı’, “Artık Yeter’ ,Paralel yapı, ve bu ülkede oturamayan derin paralel yapı ciddi mücadelelerin sergilendiğini kaydetti. Göktürk ‘ Bizler her zaman el ele kol kola, omuz omuza vererek her türlü olumsuzluklara karşı çalışmalarımızı bundan sonra da sürdüreceğiz. ”dedi.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan’ da 2-3 aydan beri yalan, iftira ve tuzaklar kurmak suretiyle çirkin kampanyaların yürütüldüğünü hatırlattı. Feralan “   2-3 aydan beri sistemli  bir şekilde iftira, yalan ve tuzaklar kurarak üzerimize geldiler.  Başbakana karşı ittifak yaptılar, devlete karşı ittifak yaptılar. Bir partinin genel başkanına değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Başbakanına yönelik operasyondu bu, bu devlete karşı bir operasyondu. Mavi Marmara saldırısı olduğunda Türkiye’yi adeta suçlarcasına ‘İsrail otoritesinden izin alınması gerekir “ diyen Pensilvanya ’daki ,Türkiye’ye yönelik kurduğu kirli tezgah için acaba hangi otoriteden izin aldı.İnanıyorum ki 30 Mart’da alınan her sonuç Suriye’ye, Mısır’a, Filistin’e bir Gül olarak gitti, ama Pensilvanya ve Tel Aviv’e de birer kurşun olarak gitti. Başbakanımız liderliğindeki 2023 yürüyüşümüz devam edecektir.”dedi.
Çok sayıda vatandaşın katıldığı Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in mazbatasını alarak göreve başlamasına yönelik tören daha sonra Hafız Mahmut Sami Kemikkıran Hoca’nın duası ile devam etti. Bu arada kesilmek üzere getirilen 2 kurbanlık koyun ise, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından mazlum ülkelere yönelik yardımları ile tüm dünyada dikkatleri üzerinde toplayan IHH’ya  bağışlandı.
Konpit ve havai fişeklerle  renklenen törende daha sonra Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ,kırmızı güllerin serildiği merdiven basamaklarından geçerek başkanlık koltuğuna 3. kez oturdu. 
Daha sonra Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri ; Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar ve Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz   daha sonra vatandaşların hayırlı olsun tebriklerini kabul etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halil - 4 yıl önce
ne hakkın var bizim sende hakkımız var nigdeli ekmegimizi yiyip suyumuzu iç sonra konuş.
Avatar
hayırlı işler - 4 yıl önce
damat dualarla düğün evine gelmiş, hadi hayırlı işler.
Avatar
hakmış? - 4 yıl önce
senin hakkını yediğin insanların hakkını bir ödede ondan sonra hakdan bahsed?
Avatar
Nevşehir Sevdalısı - 4 yıl önce
oyumu ak partiye verdim. söz konusu ülkenin bağımsızlığı, istiklal mücadelesi, sayın başbakanımız ve bu ülke için yaptıkları olunca durum böyle oldu. eminim birçok ak parti seçmeni de bu şekilde düşündüğü için verdi oyunu. yoksa sayın ünver çıkıp kendi ismiyle bağımsız olarak ya da başka bir parti kimliği altında katılsın bakalım kendi ailesinden başka oy veren oluyor mu? sadece seçim dönemlerinde halkın arasına girip gösterdiği yalancı tebessümün binde birini göremeyen, randevu alıp görüşmenin cumhurbaşkanlığından daha zor olduğunu bilen halk zaten kendisi de herşeyin farkında. hizmete devam diye seslenirken kendi inancı bitmiş bir vaziyette sayın ünverin çünkü artık kendisi de bıkmış başka hesapları vardı vekillik gibi ama hiçbirisi de olmadı tabii. insanlara hakkını helal etmiyormuş, sorsun bakalım onlar kendisine helal ediyor mu?
Avatar
Sayın Başkan - 4 yıl önce
halkın iradesine saygım sonsuz, hayırlı uğıurlu olur inşallah fakat bende kasbettiğin hakkımı sana hiçmi hiç helal etmiyorum. belediye başkanı demek şehriemin demek sen buna layık değlsin çünki benim hakkımı zayii ettin
Avatar
Nevşehir Sevdalısı50 - 4 yıl önce
hak hukuk işini geç vatan millet meselesi olmasa bakta gör o zaman ne damat kalırdı nede güvey.yat kalk başbakana şükret.
Avatar
Gurur ve hak - 4 yıl önce
bu kadar tortu ve sıkıntı ile ünver birazzor başkanlık yapar başkan hiç vatandaş ile inatlaşın mı
Avatar
hakan - 4 yıl önce
bizde sana hakkımızı helal etmiyoruz bir 2000 evler sakini olarak.ey başkan gel şu yollarımıza bir bak,ara mahallelere bir gir...