banner461
banner195

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kadınların toplum hayatında daha etkin bir yapıya kavuşmalarının kalkınma yarışında önemli bir konum olduğunu belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
06 Mart 2015 Cuma 13:42

banner143
banner134

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER: “ KADINLARIN TOPLUM HAYATTINDA ETKİN HALE GELMESİ ÜLKEMİZ AÇISINDAN ÖNEMLİ”

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kadınların toplum hayatında daha etkin bir yapıya kavuşmalarının kalkınma yarışında önemli bir konum olduğunu belirtti.  

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Ünver mesajında, her geçen yıl toplumda dinamik bir güç haline gelen kadınların öncelikli olarak eğitim alanında etkinliklerini yoğunlaştırmaya başladığı günümüzde, kadınların çalışma hayatına atılarak ekonomik anlamda da ciddi bir güç oluşturmaya başladığını dile getirdi.

 

Kadınların halen şiddete maruz kalma yönünde de bir dizi sorunları yaşıyor olmasının da üzüntü verici boyutta değerlendirdiğini kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan  Ünver, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Cennetin ayaklarının altında olduğunun müjdelendiği annelerin, bilinçsiz bir guruh tarafından halen şiddetin  hedefi olmalarının da önüne  toplumsal bilincin gelişmesi ile aşılabileceği düşüncesini paylaştığını vurguladı.

 

Ünver , Türkiye’nin kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermesinin ardından 70 yıllık bir sürecin geçtiğini dile getirerek, bu süreçte  elde edilen bir dizi   kazanımla bile Türkiye’nin bu alanda bir çok Avrupa ülkesinin önünde bulunduğunu  vurguladı.

 

Ünver, toplum hayatının vazgeçilmez parçası olan kadınların  eğitim başta olmak üzere hayatın her alanında başarı çıtalarını her geçen gün arttırmalarının en büyük beklentileri arasında yer aldığını ifade ederek şunları kaydetti; “ “Her alanda eğitimli ve becerili hale gelen kadın, ülke geleceğinin daha sağlam temeller üzerine oturtulmasında önemli potansiyel güç oluşturacaktır. Kadınlarımızın her alanda bilgi ve becerilerle donatılması inanıyoruz ki daha güçlü bir Türkiye için büyük bir zorunluluktur. Bu noktada ev hanımlarımız başta olmak üzere genç kızlarımızın da bir çok dalda daha eğitimli bireyler haline gelmesinde,  Nevşehir Belediyesi  olarak üzerimize  düşeni yerine getirmekte ve bir biri ardına Kapadokya Eğitim Merkezi ve Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi vasıtasıyla daha fazla kadınımıza ulaşmayı temel bir görev olarak değerlendiriyoruz Geçen yıl hizmete kazandırdığımız  Nevşehir Belediyesi  Kadın  Danışma Merkezi ile de yine toplum hayatında sorunlar içerisinde boğuşan kadınlarımızın yalnız olmadıklarını ortaya koyarak, onların karşılaştıkları şiddet başta olmak üzere aile ilişkilerinin geliştirilmesi, sağlık ve hukuksal anlamda da onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.. İnanıyoruz ki Türkiye hem erkeği ve hem de kadını ile dünyada hak ettiği düzeye kısa zamanda kavuşacaktır. Türkiye’nin çağdaş ve modern bir yönde, dünyada hedeflediği noktaya ulaşmasında kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini kullanabilmeleri ve toplumsal hayatta kadınlarımızın daha etkin hale gelebilmeleri temel önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda Anayasamızda yapılan bir dizi düzenlemeler ışığında kadına karşı ayrımcılığın önüne geçen i adımlarla, Türk kadınının daha modern anlamda hayat imkanlarından yararlanmaları, çalışma hayatında  etkinliklerini artırmaları ve siyasi yaşama faal bir şekilde katılımlarının önü de açılmıştır. Hayatın her anında varlıkları ile büyük onur ve gurur duyduğumuz, eğitici,bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren ve sevginin simgesi olan kadınlarımızın,  bu anlamlı günlerini kutluyor sağlık ,başarı ve mutluluk diliyorum.”

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.