banner461
banner195

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, “Engellilerin Toplum Hayatına Katılmaları Öncelikli Hedefimiz”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, “Engellilerin Toplum Hayatına Katılmaları Öncelikli Hedefimiz”
02 Aralık 2015 Çarşamba 10:03

banner143
banner134
 Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, engellilerin eğitim başta olmak üzere her alanda sosyal hayatın bir parçası olmaları yolunda bugüne kadar önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, onların toplum hayatında daha mutlu bir hayat geçirmelerine yönelik tüm engellerin kaldırılması için çaba harcadıklarını ifade etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında, engellilerin kendi kabiliyetleri doğrultusunda eğitimlerinin etkin bir şekilde sağlanmasıyla önemli bir güç oluşturacaklarına inandıklarını dile getiren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu kapsamda Nevşehir Belediyesi olarak engellilerin eğitimlerine büyük bir katkı sağlamaya özel bir çaba harcadıklarını vurguladı.
Ünver mesajında şunları kaydetti: “Toplumsal hayat içerisinde sürekli bizden biri olarak değerlendirdiğimiz engelli kardeşlerimiz, yaşadığımız sosyal hayatın birer parçalarıdır. Onlarsız bir dünya düşünemediğimiz gibi bu dünyada mutlaka onların da yaşabileceği ortamı oluşturmamız gerektiği gerçeğinin, toplumun tüm kesimleri tarafından ele alınması ve bu paralelde etkin hizmetlerin de gerçekleştirilmesi gerektiğine inanıyorum. Hayatın bir gerçeği olarak yanı başımızdaki engellilerimizin, toplum hayatından soyutlanarak ,aile içerisinde var olan kimliği gizlenmek suretiyle yaşadıkları sorunlardan arındırılamayacağı bir gerçektir. Nevşehir Belediyesi olarak göreve başladığımız yıllardan bugünlere kadar engelli çocuk ve gençlerimizin kabiliyetleri düzeyinde bir dizi eğitici kurslarla, bu yönde önemli bir çaba gösterdik. Türkiye’ye örnek olabileceğine inandığımız Nevşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmet vermeye başlayan Özel İnsanlar Eğitim Merkezi kanalıyla onların eğitimlerini ve sosyal hayata etkin şekilde uyumlarını sağlamaya çalışıyoruz. İnanıyorum ki eğitilebilir düzeydeki engellilerimizin yoğun şekilde eğitimi ile de toplumdaki eğitimli engelli sayısının artırılabileceği gibi, topyekun kalkınma içerisinde önem taşıyan eğitim sisteminin de bu çerçevede gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.” 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.