banner461
banner195

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, Kurban Bayramı Kutlama Mesajı Yayımladı

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, Kurban Bayramı Kutlama Mesajı Yayımladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, Kurban Bayramı Kutlama Mesajı Yayımladı
22 Eylül 2015 Salı 12:02

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bayramların inananlar arasında sevgi,saygı ve kardeşlik duygularının pekiştiği müstesna günler olduğunu belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında başta Nevşehirli hemşehrileri olmak üzere tüm inananların Kurban Bayramını tebrik eden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İslam dinini hak din bilen ve bu safta bulunan tüm insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği müstesna günler olarak da bilinen bayramların, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları ve kardeşlik içerisinde kucaklaştıkları huzur ve bereket günleri olduğunu vurguladı.

Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, toplum hayatında millet olma şuurunun da şekillendiği ve kuvvetlendiği gönül günleri olarak da değerlendirilebilecek dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramı’nın tüm gönül coşkusu içerisinde Nevşehirli vatandaşların idrak etmesi çağrısında bulunan Ünver, mesajında şunları kaydetti. “Rahmet deryasında gönüllerin sevgiye perçinlendiği böylesine anlamlı bir bayramı, tüm vatandaşlarımızın ,kalplerinde sevgi seline dönüşerek yaşamalarının gerektiğine inanıyorum. Özellikle son günlerde artan terör olaylarının arasında buruk bir bayram idrak ediyoruz. Birliğimize, Dirliğimize ve İriliğimize karşı gerçekleştirilen saldırılarda şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize Allah’ dan rahmet dilerken, gazilerimize de acil şifalar vermesini rabbimizden niyaz ediyorum. Gönüllerimizde daima yaşayacak vatan şehitlerimizin geride bıraktığı ailelerine bir kez daha Sabr-ı Cemil diliyorum. Böyle bir mübarek bayram günlerin yüzü suyu hürmetine rabbimizin, inanan insanlara ,bir ve beraberliklerini güçlendirmesini dilerken yine inananların , çaresiz, yardıma muhtaç nice insanları hatırlamalarına da bir vesile olacağına inandığım böylesine anlamlı günleri vatandaşlarımızın en iyi bir şekilde değerlendirerek geçirmelerini diliyor, başta Nevşehirli vatandaşlarımız olmak üzere tüm İslam Dünyasının mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.