banner461
banner195

Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin Temeli Atıldı

Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin Temeli Atıldı
29 Eylül 2013 Pazar 17:36

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Nevşehirli vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiği tören siyaset, sivil toplum örgütü yöneticileri ve işadamlarını buluşturdu.

Nevşehir, arsa bedeli ile birlikte 80 milyon liraya mal olacak bir yatırıma daha sahip olmuş oldu. Eski Devlet Hastanesi alanında düzenlenen Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi'nin temel atma töreninin öncesinde Nevşehir Belediyesi Mehteran Bölgü ile Halk Oyunları topluluğu gösteri yaptı.

Törenin açılışında HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adına konuşan Bilal Canpolat, Belediye Hizmet Binası, Ticaret Kompleksi ve Meydanı ile Nevşehir'in 21. yüzyıldaki yaşam standartlarının daha da üst düzeye ulaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Samsun Pakun Grup Yönetim Kurulu üyesi Turgay Durgun da projeye ilişkin bilgiler verdi. Durgun, böyle bir yatırım için firmalarının yüklenici olmasından dolayı büyük bir mutluluğu tüm ekip arkadaşları ile birlikte yaşadıklarını ifade etti.

Nevşehir Belediyle Başkanı Hasan Ünver'de, Nevşehir'de arsası ile birlikte 80 milyon liralık bir yatırımı ortaya koyacak projenin gerçekte kaynağının, Nevşehir olan bir düşüncenin ürünü olduğunu ifade etti. Ünver, "Bu devasa proje sadece Nevşehir Belediyesi'nin tek başına ortaya koyduğu çalışma değil, milletvekilleri, valisi, parti teşkilatları, sivil toplum örgütleri ve değerli halkımızın da ortak desteği alınarak ortaya konulmuş, gönülden beslenmiş bir projedir. Karayolları Şefliğinin takas edilmesi işlemi ile başlayan ve bu süreçte modern bir Karayolları hizmet binası,314 yatak kapasiteli modern bir hastane, 45 bin metrekarelik ticari ve konut gelişim alanı ve son olarak da modern bir belediye hizmet binası ve ticaret kompleksi ile kaynağı zaten içinde olan ciddi bir projedir. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Nevşehir'in ilk en derin temelli ve en yüksek kotlu binası olma ünvanını da kazanacak bu konseptin 1 yıl içerisinde Nevşehirli hemşehrilerinin hizmetine kazandırılacağını dile getiren Ünver, proje kapsamında 17 katlı belediye hizmet binası ve ticaret kompleksinin yanı sıra her türlü miting,konser vb. etkinlerin yapılabileceği 10-15 bin kişinin de ağırlanabileceği bir de şehir meydanı da oluşturulacağını kaydeden Ünver, meydan oluşumu içinde ses-görüntü sistemleri ve zeminde oluşturulacak modern ses sistemleri ve su oyunlarının özellikli havuzu ile etkinliklere farklı bir zenginlik katacağını ifade etti.

Belediye kulesinde bulundurulacak dev LED ekran ve meydan çevresinde bulunacak 5 adet çelik platform direklerindeki ses sistemleri sayesinde belediye bünyesinden 24 saat aralıksız reklam,tanıtım ve bilgilendirme hizmetlerinin de verilebileceğini anlatan Ünver, projenin bünyesinde barındıracağı tüm bu nicelikler sayesinde kamu kurumu ile özel işletmeleri ve dolayısıyla da halkı bütünleştiren örnek bir mekan niteliğine de sahip olacağını kaydetti.

12 milyon 500 bin lira bütçe ile teslim aldıkları Nevşehir Belediyesi'nde birbiri ardına yatırımlarla milletvekillerinin, parti teşkilatının ve hükümetin ortaklaşa yürüttükleri çalışmalar ile sadece şehir merkezinde 9.5 yıllık süreçte 1 milyar 500 milyona ulaşan yatırıma imza atıldığını söyleyen Ünver, Nevşehir'e yeni bir farklılık kazandırarak zengin birikimini çeşitlendirecek Nevşehir Dini İlim-Eğitim Uygulama Kampüsü projesine ilişkin bilgiler de aktardı. Ünver, 10 bin 500 öğrencinin eğitim görmesinin hedeflendiği kampüste okulların yapımına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya da bilgi ve proje sunumu yaptıklarını, kampüs alanında yapılandırılacak Diyanet Sitesi için Diyanet İşleri Başkanlığının da katkıları ve en önemli hayırseverlerin yakın ilgi ve destekleri ile Nevşehir'i büyüyen, gelişen ve kaliteli bir yaşam tarzının sağlandığı marka bir kent haline getirmede kararlı olduklarını aktardı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan da törende yaptığı konuşmada Türkiye ve Nevşehir'e getirilen hizmetlerin gerçek mimarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve değerli Nevşehirlilerin olduğunu söyledi. İnsanı merkeze alan bir hizmet anlayışı içerisinde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Feralan, "Vatandaşlarımızın hayat kalitesini yükseltmeyi ana hedefine yerleştiren bir anlayışa sahibiz. Bütün bunları yaparken kaynağın Türkiye olduğunu, Nevşehir olduğu düşüncesi ile hareket ediyoruz. Nevşehir'e değer katan sevgili belediye başkanımız önemli yatırımlara imza atıyor. Bu anlayış ile şehir merkezinde de hemen yanı başımızda TÜİK Bölge Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Olimpik Yüzme Havuzu ile hayırseverlerimizin de destekleri ile yürüyen devasa bir eğitim yatırımımız var. Adeta bir şantiye konumuna geldi Nevşehir. Bu yatırımın Nevşehir'imize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk ise Nevşehir'de ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çalışmalar kapsamında modern bir belediye hizmet binası, ticaret kompleksi ve şehir meydanı ile otoparkın şehir merkezini önümüzdeki 50 yıla hazırlanan köklü çalışmalar içerisinde yer aldığını söyledi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Nevşehir'in gelişim sürecine önemli katkılar sağlayacak bu proje ile temelde karşılaşılan ihtiyaçların da önemli ölçüde giderileceğini belirtti. Geçmişte hayal gibi değerlendirilen hizmetlerin bugün birer birer gerçeğe dönüştüğünün altını çizen Gizligider, "Nevşehir'in bir meydanının olmaması sürekli eleştiri konusu idi,diğer yanda köklü bir kotlı otopark olmaması da ciddi sorunları beraberinde getiriyordu. İnşallah 1 yıllık bir süre içinde bunlarında artık sorun olmaktan çıktığını hep birlikte göreceğiz. Bundan önce olduğu gibi bugün ve bugünden sonra da birliğimizi, dirliğimizi ve iriliğimizi bozmadan sizlerin de desteği ile daha farklı hizmetlerinde yerine getirilmesini sağlayacağız. Halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ise Nevşehir adına sevindirici böyle bir yatırımın hayırlı olması temennisinde bulundu. Ceylan, "Bu hizmetin Nevşehir'e kolaylık getireceğine inanıyorum. Nevşehir'in marka bir şehir haline gelmesinde önemli olduğuna inanıyorum. Bu güzel eserin de inşallah kısa sürede hizmete açılışını hep birlikte yaparız." dedi.

Daha sonra törene katılanlar, tören için hazırlanan platforma çıkarak beton döküm butonu ile inşaat alanına ilk harcı koydu.

İnşaat alanına ilk harç konurken de Hafız Mahmut Sami Kemikkıran'ın duaları eşliğinde kurban kesimi de yapıldı.

Tören bitiminde, törene katılanlar için bir de kokteyl verildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bu proje kimin - 5 yıl önce
ebubekir beye helal olsun. bakan gibi dürüyor maşaallah. diğerlerini silmiş süpürmüş. helal sana.
Avatar
görünen köy - 5 yıl önce
ünver ve vekillerin başbakanımızı nevşehşre getirerek güç gösterisi yapma ve prim toplama hamlesi de boşa çıktı başbakanımız geçiyorken bile uğramadı zor başkan zor etme bulma dünyası