banner421
banner461
banner195

Nevşehir Belediye Hizmet Binası Ve Ticaret Kompleksinin Temeli Atıldı

Hafta sonu Nevşehir Tarihi günlerinden birine şahitlik yaptı.Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek hayata geçirilecek Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Nevşehir Belediye Hizmet Binası Ve Ticaret Kompleksinin Temeli Atıldı

banner143
Nevşehir Belediye Hizmet Binası Ve Ticaret Komplek
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek hayata geçirilecek Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Nevşehirli vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiği tören siyaset, sivil toplum örgütü yöneticileri ve işadamlarını buluşturdu. Tarihi günlerinden birini yaşayan Nevşehir ve Nevşehir Belediyesi,arsa bedeli ile birlikte 809 Milyon liraya mal olacak bir yatırıma daha sahip olmuş oldu.
Eski Devlet Hastanesi alanında düzenlenen Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin temel atma töreninin  öncesinde Nevşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü ile Halk Oyunları topluluğu gösteri yaptı.
İlgiyle izlenen bu gösterilerin ardından düzenlenen törenin açılışında konuşan HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Canpolat, Belediye Hizmet Binası, Ticaret Kompleksi ve Meydanı ile Nevşehir’in 21. yüzyıldaki yaşam standartlarının daha da üst düzeye ulaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.
 Samsun Pak Grup Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Durgun’ da projeye ilişkin bilgiler verdi. Durgun ,böyle bir yatırım için firmalarının yüklenici olmasından dolayı büyük bir mutluluğu tüm ekip arkadaşları ile birlikte yaşadıklarını ifade etti.
Nevşehir Belediyle Başkanı Hasan Ünver’de ,Nevşehir’de arsası ile birlikte 80 Milyon liralık bir yatırımı ortaya koyacak projenin gerçekte kaynağının, Nevşehir olan bir düşüncenin ürünü olduğunu ifade etti. Ünver “Bu devasa proje sadece Nevşehir Belediyesi’nin tek başına ortaya koyduğu çalışma değil, milletvekilleri, valisi, parti teşkilatları ,sivil toplum örgütleri ve değerli halkımızın da  ortak desteği alınarak ortaya konulmuş, gönülden beslenmiş bir projedir.  Karayolları Şefliğinin takas edilmesi işlemi ile başlayan ve bu süreçte modern bir Karayolları hizmet binası,314 yatak kapasiteli modern bir hastane, 45 bin metrekarelik ticari ve konut gelişim alanı ve son olarak da modern bir belediye hizmet binası ve ticaret kompleksi ile kaynağı zaten içinde olan ciddi bir projedir.Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.
Nevşehir’in ilk en derin temelli ve en yüksek kotlu binası olma ünvanını da kazanacak bu konseptin, 1 yıl içerisinde Nevşehirli hemşehrilerinin hizmetine kazandırılacağını dile getiren Ünver, proje kapsamında 17 katlı belediye hizmet binası ve ticaret kompleksinin yanı sıra her türlü miting, konser vb. etkinliklerin yapılabileceği 10-15 bin kişinin de ağırlanabileceği bir de şehir meydanı da oluşturulacağını kaydetti. Ünver, meydan oluşumu içinde ses-görüntü sistemleri ve zeminde oluşturulacak modern ses sistemleri ve su oyunlarının özellikli havuzu ile etkinliklere farklı bir zenginlik katacağını ifade etti.
Belediye Kulesinde bulundurulacak dev LED ekran ve meydan çevresinde bulunacak 5 adet çelik platform direklerindeki ses sistemleri sayesinde  belediye bünyesinden 24 saat aralıksız reklam, tanıtım ve bilgilendirme hizmetlerinin de verilebileceğini anlatan Ünver, projenin bünyesinde barındıracağı tüm bu nicelikler sayesinde kamu kurumu ile özel işletmeleri ve dolayısıyla da halkı bütünleştiren örnek bir mekan niteliğine de sahip olacağını kaydetti.
12 milyon 500 bin lira bütçe ile teslim aldıkları Nevşehir Belediyesi’nde birbiri ardına yatırımlarla milletvekillerinin, parti teşkilatının ve  hükümetin ortaklaşa yürüttükleri çalışmalar ile sadece şehir merkezinde 9.5 yıllık süreçte 1 milyar 500 milyona ulaşan yatırıma imza atıldığını söyleyen Ünver, Nevşehir’e yeni bir farklılık kazandırarak zengin birikimini çeşitlendirecek Nevşehir Dini İlim-Eğitim Uygulama Kampüsü projesine ilişkin bilgiler de aktardı.Ünver,10500 öğrencinin eğitim görmesinin hedeflendiği kampüste okulların yapımına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya da bilgi ve proje sunumu yaptıklarını, kampüs alanında yapılandırılacak Diyanet Sitesi için Diyanet İşleri Başkanlığının da katkıları ve en önemli hayırseverlerin yakın ilgi ve destekleri ile , Nevşehir’i büyüyen, gelişen ve kaliteli bir yaşam tarzının sağlandığı marka bir kent haline getirmede kararlı olduklarını aktardı.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan’ da törende yaptığı konuşmada Türkiye ve Nevşehir’e getirilen hizmetlerin gerçek mimarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve değerli Nevşehirlilerin olduğunu söyledi. İnsanı merkeze alan bir hizmet anlayışı içerisinde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Feralan; “Vatandaşlarımızın hayat kalitesini yükseltmeyi ana hedefine yerleştiren bir anlayışa sahibiz. Bütün bunları yaparken kaynağın Türkiye olduğunu, Nevşehir olduğu düşüncesi ile hareket ediyoruz. Nevşehir’e değer katan sevgili belediye başkanımız önemli yatırımlara imza atıyor. Bu anlayış ile şehir merkezinde de hemen yanı başımızda TÜİK Bölge Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Olimpik Yüzme Havuzu ile hayırseverlerimizin de destekleri ile yürüyen devasa bir eğitim yatırımımız var. Adeta bir şantiye konumuna geldi Nevşehir. Bu yatırımın Nevşehir’imize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. ”dedi.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk ’de Nevşehir’de ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çalışmalar kapsamında modern bir belediye hizmet binası, ticaret kompleksi ve şehir meydanı ile otoparkın şehir merkezini önümüzdeki 50 yıla hazırlanan köklü çalışmalar içerisinde yer aldığını söyledi. Bu çalışmaların el birliği ile yapıldığını vurgulayan Göktürk ; “ Birlik ve beraberlik içerisinde, bu güzelliği yaşamak adına buradayız. Beraberlik ve dayanışma gücünü daha da ileri noktalara taşıyıp, sizden aldığımız vekaleti sizlere en iyi şekilde hizmet edebilme noktasında kullanma azim ve kararlılığı içindeyiz. Size güvenerek yola devam ediyoruz. ”dedi.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider törendeki konuşmasında Nevşehir’in gelişim sürecine önemli katkılar sağlayacak bu proje ile  temelde karşılaşılan ihtiyaçların da önemli ölçüde giderileceğini söyledi. Geçmişte hayal gibi değerlendirilen hizmetlerin bugün birer birer gerçeğe dönüştüğünün altını çizen Gizligider; “Nevşehir’in bir meydanının olmaması sürekli eleştiri konusu idi, diğer yanda katlı otopark olmaması da ciddi sorunları beraberinde getiriyordu. İnşaallah 1 yıllık bir süre içinde bunlarında artık sorun olmaktan çıktığını hep birlikte göreceğiz. Bundan önce olduğu gibi bugün ve bugünden sonra da birliğimizi, dirliğimizi ve iriliğimizi bozmadan sizlerin de desteği ile daha farklı hizmetlerinde yerine getirilmesini sağlayacağız. Halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.


Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’da Nevşehir adına sevindirici böyle bir yatırımın hayırlı olması temennisinde bulundu. Ceylan : “Bu hizmetin Nevşehir’e kolaylık getireceğine inanıyorum. Nevşehir’in marka bir şehir haline gelmesinde önemli olduğuna inanıyorum. Bu güzel eserin de inşallah kısa sürede hizmete açılışını hep birlikte yaparız. ”dedi.
Daha sonra törene katılanlar, tören için hazırlanan  platforma çıkarak beton döküm  butonu ile inşaat alanına ilk harcı  koydu.
İnşaat alanına ilk harç konurken de Hafız Mahmut Sami Kemikkıran’ın duaları eşliğinde kurban kesimi de yapıldı.
Tören bitiminde ,törene katılanlar için  bir de kokteyl verildi.
Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin temel atma törenine AK Parti Kayseri Milletvekili ve AK Parti Nevşehir İl Koordinatörü Yaşar Karayel, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul,İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Kazım Sunar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü’ nün yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri ile Kayseri Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Bafra ilçe Başkanı Tuncay Yurdaseven,  Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili İsmail Kulaoğlu ile seçkin   bir vatandaş topluluğu katıldı...
Tarihi günlerinden birini yaşayan Nevşehir de temel atma töreni sunumlarını FİB Haber.Com Genel Koordinatörü Fikret Çapacı yaptı....

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
güzel proje ama nevşehirin bir meydanı yok arkadaşlar güzel bir meydan nevşehirimize yakışır inşaallah bunuda düşünüyorlardır hasan başkanıma duyurulur şehirler meydanlarıyla anılır

k
Avatar
muşkaralı - 4 yıl önce
buradaki yalakalar kafalarını kaldırıp kaleye bir baksalardı modern nevşehiri görürlerdi..utanmadan birde konuşuyorlar biraz utanma olur insanda...