banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi, 15 Temmuz vatan Şehitlerini Unutmadı

Nevşehir Belediyesi tarafından Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarınca 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimine karşı direnirken şehit olan vatan şehitleri anısını yaşatmak amacıyla, Şehitlik Parkı’nda, ’15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı ve Nevşehir Şehitliği’ yapıldı.

Nevşehir Belediyesi, 15 Temmuz vatan  Şehitlerini Unutmadı
09 Eylül 2016 Cuma 11:07

banner143
banner134
ŞEHİTLİK PARKI’NDA, ’15 TEMMUZVATAN  ŞEHİTLERİANITI’

Nevşehir Belediyesi tarafından Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarınca 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimine karşı direnirken şehit olan vatan şehitleri anısını yaşatmak amacıyla, Şehitlik Parkı’nda,  ’15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı ve Nevşehir Şehitliği’ yapıldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in talimatı doğrultusunda, 2006 yılında hizmete kazandırılan Şehitlik Parkı içerisinde, 15 Temmuz Vatan Şehitlerinin anısını ilelebet yaşatma amacıyla çalışmalara başlayan Nevşehir Belediyesi, 20 metre bayrak direği,10 metre de Bazalt kaplamalı beton plak döşemesi ile  15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı yaptı.

Anıtta en ilgi çekici bölüm de şanlı Türk Bayrağı’nın dalgalandığı bayrak direğinin bulunduğu bölümde gerçekleştirildi. Toplumdaki birlik , beraberlik ve bütünlüğü yansıtılması adına,  taştan yontma  10 el motifi, direğe destek verir görüntüsü ile dikkat çekiyor.

Anıt çevresinde de 15 Temmuz darbe girişiminde hainlerin açtıkları ateş sonrasında şehit olan 241 Demokrasi şehidinin isimleri ve, darbe gecesinde yaşanan milletin direnişini yansıtan fotoğraflara yer verildi.

Zemini bazalt taşı döşemeli anıt çevresinde, yeşil alan düzenlemesi de yapıldı. Bu kapsamda çeşitli süs bitkileri ile çok sayıda  fidanların dikimi yapıldı. Otomatik sulama sisteminin kurulduğu 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı’na, Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği’ndeki ana giriş bölümünün yanı sıra çevre yolundan da ziyaretçiler içinbir  giriş kapısı  daha yapıldı.

Nevşehir Belediyesi hizmet birimlerinin aralıksız çalışmaları ile oluşturulan 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı çevresinde yürüyüş yolları ve dinlenme alanları yapıldı.
15 TemmuzVatan  Şehitler Anıtı’nda, ayrıca hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’da Türk Milleti’nin darbecilere karşı yaptığı şanlı direnişin fotoğrafları da sergileniyor.

Şehitlik Parkı’ndaki düzenleme çalışmaları çerçevesinde Nevşehir’de terör örgütü ile girişilen silahlı çatışmalarda şehit olan tüm şehitler için de  anıt mezar oluşturuldu.

RESMİ AÇILIŞ 19 EYLÜL’DE

Şehitlerimizin anısını yaşatma amacına yönelik olarak yapımı tamamlanan Nevşehir Vatan Şehitleri Anıtı ve Nevşehir Şehitliği, 19 Eylül 2016 Pazartesi günü gerçekleştirilecek Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında resmi olarak hizmete kazandırılacak.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.