banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Cenaze Hizmetleri İle Takdir Topluyor

Nevşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği dev yatırımlarla şehrin bugünü ve geleceğine damga vururken, sosyal alandaki çalışmaları ile de vatandaşların takdirini kazanıyor.

Nevşehir Belediyesi Cenaze Hizmetleri İle Takdir Topluyor
03 Şubat 2016 Çarşamba 09:16

banner143
banner134
 Nevşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği dev yatırımlarla şehrin bugünü ve geleceğine damga vururken, sosyal alandaki çalışmaları ile de vatandaşların takdirini kazanıyor.

2004 yılından beri kültürel ve sanatsal alanlardaki çalışmalara öncülük eden Nevşehir Belediyesi ,oluşturduğuMezarlıklar Müdürlüğü kanalıyla da cenaze hizmetlerinde önemli  bir misyon üstleniyor.

Vatandaşların iyi gününde olduğu kadar, acılı günlerinde de yanında olmayı sosyal belediyecilik anlayışının önemli bir gereği olarak değerlendiren Nevşehir Belediyesi, Cenaze hizmetleriyle de 2004 yılından beri halkın takdirini kazanıyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in 2004 yılında ilk belediye başkanı olduğu süreçte, Nevşehir Belediyesi olarak oluşturduğu ilk müdürlük olarak da bilinen Mezarlıklar Müdürlüğü, cenaze hizmetlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi yönünde her türlü   eleman ile araç ve gereçlerle donatıldı.

Cenazesi olan kişinin , o süreçte yaşadığı temel sıkıntılar karşısında sadece Alo 188 Cenaze hattını araması yeterli oluyor. Mezarlıklar Müdürlüğü’nde alınan cenaze ihbarının ardından,  cenaze sahibinin istemesi durumunda cenaze yıkama aracı ,ölü yıkayıcısı ile birlikte görevlendirilerek  cenaze sahibinin evinin kapısına kadar gönderilerek cenazenin yıkanarak kefenlenmesi sağlanıyor.Eğer cenaze sahibi , cenazenin morgda  yıkanmasını istiyorsa, yine bu istek sonrasında Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde hizmete kazandırılan Morg’da cenaze yıkanıp kefenleniyor.

Bu işlemin ardından cenazeler,  Nevşehir Belediyesi araçlarıyla taşınarak,yine Mezarlıklar Müdürlüğü personeli tarafından kazımı yapılan mezarda  defnediliyor.

Nevşehir Belediyesi’nin cenaze hizmeti bununla da sınırlı kalmıyor. Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Nevşehir Belediyesi’nde görevli bir imam-hatib ile birlikte cenaze evini ziyaret ederek taziye dileğinde bulunuyor ve burada ölünün ardından Kuran-ı Kerim tilaveti yapılıyor.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.