banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Cuma Günü Sahiplerini Buluyor

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren fotoğraf sanatçılarına ödülleri, 27 Kasım 2015 Cuma günü düzenlenecek bir törenle verilecek.

Nevşehir Belediyesi Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Cuma Günü Sahiplerini Buluyor
26 Kasım 2015 Perşembe 10:07

banner143
banner134
 Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen  Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası  Kapadokya Fotoğraf  Yarışmasında dereceye giren fotoğraf sanatçılarına ödülleri, 27 Kasım 2015 Cuma günü düzenlenecek bir törenle verilecek.

Nevşehir Belediyesi’nin fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif  bir şekilde çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla bu yıl 6. si düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf  Yarışmasında, dereceye girenlere ödüller, 27 Kasım 2015 Cuma günü saat 11.00’de düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.

Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu(FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF)’nun da katkı  sağladığı Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası  Kapadokya Fotoğraf  Yarışmasına katılan eserler, Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde,  Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Korkmazer, Marmara Üniversitesi GSF Fotoğrafçılık Bölümü’nden Doç. Emre İkizler, AFITAP ve FSK ’dan Yücel Demir, Kayseri UFAD ’dan Ahmet Özçelik, KAFSİD ’den Nurettin Mantar, Aksaray AKFOD ’den Fahri Tunç ve Niğde NİFOD YK Başkanı Mustafa Doğan Şahiner’ den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilmişti.

 

Yapılan değerlendirmeler sonrasında, birinciliği Hong Kong’dan yarışmaya katılan Lai Sing Sham  elde etmişti. Ancak, sanatçının aynı fotoğraf ile başka bir yarışmada derece elde etmesinin belirlenmesi üzerine yarışmadan diskalifiye edildi.

Törende, ikinciliği elde eden Konya’dan Serkal Daldal’a Gümüş madalya, üçüncülüğü kazanan Aksaray’dan  Berat Arıbaş’a da Bronz madalya takdim edilecek.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek törende, yarışmaya dereceye giren sanatçıların eserleriyle birlikte  mansiyon elde eden 6 eser ve jüri tarafından sergilenmeye layık bulunan 39 eser de   fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak.  

Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası  Kapadokya Fotoğraf  Yarışmasına ,Türkiye’nin yanı sıra 39 ülkeden 695 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı  2 bin 525 fotoğraf ile katılmıştı.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.