banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi İtfaiyesi Geçen yıl 93 yangına müdahale etti

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından geçen yıl içerisinde Nevşehir kent merkezi başta olmak üzere merkez ilçeye bağlı belde ve köylerinde meydana gelen toplam 93 yangına müdahalede bulundu.

Nevşehir Belediyesi İtfaiyesi Geçen yıl 93  yangına müdahale etti
30 Ocak 2015 Cuma 09:40

banner143
banner134
 Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından geçen yıl içerisinde Nevşehir kent  merkezi başta olmak üzere merkez ilçeye bağlı belde ve köylerinde meydana gelen toplam 93 yangına müdahalede bulundu.  

24 saat hizmet sunan Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri , 2014 yılı içerisinde meydana gelen 37  arazi yangını, 17 araç, 15 mesken, 6 işyeri, 4 baca, 3 kömürlük ve samanlık, 2 lastik,1 hurdalık ve 8 de diğer yangınlar olmak üzere toplam 93 yangına müdahalede bulundu.

Meydana gelen yangınlarda arazi yangınları ilk sırada yer aldı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi arazi yangınlarındaki ciddi anlamdaki düşüşler yaşanırken, Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri toplam 37  arazi yangınının söndürülmesini sağladı.

Yangının Nevşehir Belediyesi  İtfaiye Müdürlüğü’ne ait 110 Alo İtfaiye ihbar hattına iletilmesinin ardından  ekipler,  2.5 dakika ile 5 dakika arasındaki zaman aralıklarında müdahalede bulunarak zamana karşı da ciddi sınav verirken meydana gelen yangınların en az hasarlı bir şekilde atlatılmasında da önemli rol oynadı. 

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ayrıca, geçen yıl meydana gelen 24 trafik kazasına da müdahalede bulunarak , kaza kırım aracı  vasıtasıyla araçlarda sıkışan yaralıların en kısa süre içerisinde sağlık kuruluşlarına naklinin de sağlanması için çaba harcadı.

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yine 2014 yılı içerisinde kent merkezindeki ilköğretim,orta öğretim kurumlarının yanı sıra çeşitli kuruluşlarla işbirliği halinde yangında alınması gerekli önlemlere ilişkin olarak çeşitli kurtarma tatbikat yaparken, uzman personelleriyle  resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde eğitim çalışması yaptı ve  öğrencilere olası yangınlar karşısında yapılacak çalışmalar konusunda bilgilendirmede bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.