banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Kapadokya’nın Tarihine Işık Tutmaya Devam Ediyor

Nevşehir Belediyesi Başkan Hasan Ünver yönetiminde Kapadokya bölgesinin tarihi geçmişine ışık tutmaya devam ediyor.

 Nevşehir Belediyesi Kapadokya’nın Tarihine Işık Tutmaya Devam Ediyor
04 Mayıs 2015 Pazartesi 18:51

banner143
Kapadokya’nın Tarihine Işık Tutmaya Devam Ediyor
İlgili Galeriye Git
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesi Başkan Hasan Ünver yönetiminde Kapadokya bölgesinin tarihi geçmişine ışık tutmaya devam ediyor.

Son birkaç yıldır il merkezinde kale ve çevresindeki kentsel dönüşüm çalışmalarının ardından ortaya çıkarılan yer altı kentinin bölge ve ilimiz turizmine kazandırılması için yoğun mesai harcayan Nevşehir Belediyesi bir yandan bölge turizmine yönelik önemli kazanımlar sağlamayı da sürdürüyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in bölge turizmine olan yakın ilgisi nedeniyle Başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana belediyenin kültürel ve sanatsal çalışmaları bir hayli arttı. Belediye bünyesinde çıkarılan sayısız dergi, kitap gibi çalışmaların yanında Nevşehir belediyesi web sitesi aracılığıyla Kapadokya bölgesinin geçmişine de ışık tutmaya da devam ediyor.

Belediyenin internet sitesini ziyaret ettiğinizde Kapadokya bölgesinin yıllar önce çekilmiş ve siyah – beyaz fotoğraflarını da bulmanız mümkün. 1950’lerde Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezler nasılmış?, diye merak ettiğinizde Nevşehir belediyesinin web sitesindeki fotoğrafları mutlaka incelemenizi öneririz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.