banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Tarihe Işık Tutuyor

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in belediye başkanlığına seçilmesinin ardından düzenlenmeye başlanan fotoğraf yarışması hala sürüyor.

Nevşehir Belediyesi Tarihe Işık Tutuyor
15 Eylül 2014 Pazartesi 23:40

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi Tarihe Işık Tutuyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in belediye başkanlığına seçilmesinin ardından düzenlenmeye başlanan fotoğraf yarışması hala sürüyor. Ancak Nevşehir belediyesinin web sitesinde Nevşehir’in geçmişinden günümüze çok önemli tarihi fotoğrafları da bulmak mümkün.

Belediyenin internet sitesinde hem bugüne dair Kapadokya fotoğraflarını bulabileceğiniz ve Kapadokya bölgesinin o büyülü atmosferinden etkilenebileceğiniz gibi hem de geçmişte çekilmiş siyah beyaz fotoğraflarına ulaşmanız mümkün.

Bölgedeki insanların yarım asrı geçen, yıllar önce yaşam tarzlarını da gözler önüne seren Çatısı bile bulunmayan toprak evlerden çekilmiş siyah beyaz fotoğraf karelerini bulabileceğiniz ender internet sitelerinden biri olan Nevşehir Belediyesi bir yandan 10 yıla yakın bir süredir yayımladığı kültürel eserlerin yanında bu fotoğraflarla da Nevşehir’in tarihine önemli bir katkı sağlamayı sürdürüyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.