banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi’nin ortak olduğu ‘aile olmak zor değil’ projesine içişleri bakanlığından hibe

Nevşehir Ekoloji ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği tarafından hazırlanan ve Nevşehir Belediyesi’nin de ortağı olduğu “Aile Olmak Zor Değil” isimli proje, İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından hibe desteği aldı.

Nevşehir Belediyesi’nin ortak olduğu  ‘aile olmak zor değil’ projesine içişleri bakanlığından  hibe
21 Ağustos 2014 Perşembe 12:13

banner143
banner134

 Nevşehir Ekoloji ve Sosyal  Hayatı Geliştirme  Derneği tarafından hazırlanan ve Nevşehir Belediyesi’nin de ortağı olduğu “Aile Olmak Zor Değil” isimli proje, İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından hibe desteği aldı.

Güçlü aileye ve topluma ilişkin geleneksel değerlerin, yaşatılması, korunması ve sonraki kuşaklara aktarılması amacıyla hazırlanan,  ‘Aile Olmak Zor Değil” isimli proje, Nevşehir Belediyesi’nin de ortaklığında İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca 25 bin TL  hibe desteği aldı.

Nevşehir’deki boşanma oranlarının son yıllarda yükseldiği gözlemlenerek hazırlanan proje ile bu oranın düşürülmesine,  ailenin bir toplum için ne kadar önemli olduğu konusunda farkındalık oluşturulmasına ve genç kuşakların yaşlı ebeveynlerini sahiplenmelerinin özendirilmesine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Proje ile evliliğinde 50 yılını tamamlamış olan çiftler tespit edilerek, hayat hikayelerinden kitapçıklar oluşturulacak.  Bu hikayelerden örnek almaları adına, evlenmeyi düşünen çiftlere evlendirme memurluğunda bu kitapçıklar dağıtılacak. Konusunda uzman kişilerden oluşturulan ekip tarafından,  yaşanmış hayat hikayeleri arasından seçimler yapılarak belgesel çekimi yapılacak.

 Mayıs ayı içinde yapılması planlanan Aile haftası programında tespit edilen çiftler çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. Programda hazırlanan belgeselin gösteriminin yanı sıra, aile haftasının amacına uygun çeşitli etkinlikler de planlanıyor.

 

Nevşehir Ekoloji ve Sosyal  Hayatı Geliştirme  Derneği ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı arasında sözleşmesi imzalanan projenin önümüzdeki yıl Aile Haftası etkinlikleriyle tamamlanması öngörülüyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.