banner461
banner195

Nevşehir Birlik Başkanlığı Hijyen Eğitimleri Başlıyor

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsmail Ördü 4 Ocak 2012 tarihli ve 28163 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek çeşitleri Tebliği gereği kurum olarak yapacakları hijyen eğitimleri hakkında bir açıklama yaptı.

Nevşehir Birlik Başkanlığı Hijyen Eğitimleri Başlıyor
21 Kasım 2012 Çarşamba 09:48

banner143
banner134

 Açıklamasında Ördü; “Söz konusu tebliğin EK-2’nin 10. maddesinde; Bu tebliği kapsamında faaliyet gösteren gıda işletmecileri sorumluluk alanları ile ilgili çalıştırdıkları personelin gıda hijyeni ile ilgili konularda eğitilmelerini sağlarlar hükmü gereği 06.07.2012 tarihinde TESK ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan personel ile fırınların uzantısı olmayan ekmek satış yerlerindeki ekmek satışı yapan personele, genel gıda hijyeni konularında eğitilmelerini sağlamak amacıyla bir “İşbirliği Protokolü” imzalanmış ve Birliklerimiz bu konuda yetkili kılınmıştır.


Fırıncılara ve Ekmek Satan İş Yeri Çalışanlarına Hijyen Eğitimi Verilecek

            Bu kapsamda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Birliğimiz tarafından eğitimlere başlanacak olup; ilk etapta ekmek ve pide üretimi yapan firmaların işletmecileri ile üretim ve dağıtım kısımlarında çalışan personellerine yönelik eğitim düzenlenecek ve eğitim sonunda sertifika verilecektir. Fırıncılık ve pidecilik sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımız Odalarımızdan bilgi alarak Birlik Başkanlığımıza başvurmaları gerekmektedir.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.