banner461
banner195

Nevşehir Darbelere Karşı Meydanlarda! İstiklal Nöbeti Sürüyor

Darbe girşiminin 8. gününde Nevşehir 7'den 77'ye Darbelere Karşı Meydanları doldurarak "İstiklal Nöbetini" Sürdürüyor..

Nevşehir Darbelere Karşı  Meydanlarda! İstiklal Nöbeti Sürüyor
24 Temmuz 2016 Pazar 02:13

banner143
banner134
Darbe girşiminin 8. gününde Nevşehir 7'den 77'ye Darbelere Karşı Meydanları doldurarak "İstiklal Nöbetini" Sürdürüyor..

DEMOKRASİ NÖBETİMİZ SÜRÜYOR
Milli iradeye karşı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan bir grup vatan hain tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine karşı , Nevşehirlilerin ‘Demokrasi Nöbeti’ Diriliş Meydanı’nda devam ediyor.
15 Temmuz 2016 Cuma akşamı  gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişiminin haber alınışından itibaren sağduyulu Nevşehirliler  , tek devlet, tek millet, tek bayrak  ve hep birlikte Türkiye düşüncesi  ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine başlatılan  Demokrasi Nöbetine aralıksız devam ediyor.
Türk Telekom önü Diriliş Meydanı’nı  bayraklarla süsleyen vatandaşlar, 7 den 77’ye tek vücut halinde demokrasi nöbetlerini sabahın erken saatlerine kadar kararlı şekilde sürdürmenin de mutluluğunu yaşıyorlar.
Akşam saatlerinden itibaren akın akın Diriliş Meydanı’nda bir araya gelen Nevşehirlilerin bu birlikteliğine Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Ebubekir Gizligider,İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, ‘İşte Devlet,İşte Millet’ sloganları altında platforma çıkarak halkı selamladılar.

BU BAYRAK İNMEYECEK  EZAN DİNMEYECEK

Platformda  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  Nevşehir Belediyesi olarak Diriliş Meydanı’nın girişinde bir binanın dış yüzeyine  branda üzerinde 10 Kıta’ lık  İstiklal Marşımızı astıklarını söyledi.
Demokrasi Nöbeti’ nin 8. gününde olduğu gibi ,vatandaşlardan şehadet parmaklarını kaldırarak ahit ve dua yaptırdı. Ünver : “ Ey yüce Allah’ım, Andımız olsun ki, kanımızın son damlasına kadar bu bayrak gönderden inmeyecek, minarelerden ezan susmayacak. Namusumuz olan vatanı bizi çiğnemeden hiç kimseye bırakmayacağız. Şahit ol Yarabbi .”dedi. Vatandaşların amin sesleri ile dua ve ahiti tamamlayan Belediye Başkanı Ünver, vatandaşlara bugüne kadar gösterdikleri kararlı şekildeki dik duruşlarından dolayı teşekkür etti.

MİLLETİMİZ TARİH YAZDI

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ,tarihi şan ve şereflerle dolu Türk Milleti’nin,  15 Ağustos ’da bir grup hainin alçakça ve şerefsizce yaptığı  darbe girişimine karşı   onurlu ve kahramanca dik duruş sergileyerek  yine bir tarih yazdığını  belirtti.
Türk milleti olarak 3 şeye ihtiyaç olduğuna inandığını dile getiren Açıkgöz: “ Türk Milleti olarak 3 şeye ihtiyacımız var. Birincisi Allah’ın yardımı, ikincisi Milletimizin dik duruşu ve bir de dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın başımızda olması. Bu üç şeyi gerçekleştirdiğimiz zaman daha da güçlü hale gelebiliriz. “dedi.
 
Darbe girişiminin ardından çıkartılan OHAL uygulamasının tamamenterör örgütü FETÖ Paralel Devlet Yapılanması içerisinde yer alan hainlerin en kısa zamanda ortaya çıkartılıp  gereken cezalara çarptırılması amacını taşıdığını vurgulayan Açıkgöz: “ OHAL milletimizin sosyal ve ekonomik alanlardaki çalışmalarını kesinlikle engellemeyecek. Şerefsizce ve alçakça ihanet içerisinde olan FETÖ/PDY mensuplarının en kısa süre içerisinde yakalanarak cezalandırılması amacını taşıyor. İnşallah daha müreffeh ve daha huzurlu hale geleceğiz.”şeklinde konuştu.

MİLLETİ DİNLEDİKLERİ KADAR ALLAH’I DİNLEMEDİLER
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş coşkulu halk topluluğuna seslenirken  15 Temmuz darbe girişiminden sonra meydanlarda,sokaklarda darbecilere karşı kahramanca mücadele eden Türk Milleti’nin ortaya koyduğu bu fedakarlığın her övgünün üzerinde bir hareket olduğunu kaydetti. Türk Milleti’nin darbecilere karşı duruşlarının en çok düşmanlarını korkuttuğuna inandığını dile getiren Aktaş: “ Bu hainler, milletin telefonlarını, yatak odalarını dinledikleri kadar, Allah’ı dinlemiş olsalardı bugün bu durumda olmazlardı. Halkımızın bu sarsılmaz vatan sevgisi  karşısında ortaya koydukları  kahramanlık , dünyaya örnek olmuştur. Birçok yabancı ülke de medya organı bu gelişmeyi  ekranlarına taşımış ve gazetelerinde dile getirerek , Türklerin tankın,  topun ve silahın üzerine bayraklarıyla karşı duruşlarının hayranlıkla izlendiğini ifade etmişlerdir. Böylesine vatana bağlı bir milletin varlığı, öyle inanıyorum en çok düşmanlarımızı korkutmuştur. Devlet olarak milletimizin bu onurlu ve kahramanlığı ı karşısında ne yapsak azdır. Biz devlet olarak arkanızdayız. Her zaman sizlere desteğiz. Kapımız sizlere her zaman açık olacaktır.” dedi.
Diriliş meydanını  dolduran binlerce kişiye AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’in oğlu Hüseyin Kerem Ebubekir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da karşısında okuduğu gibi İstaklal Marşımızın tamamını okudu.
Nevşehir Belediyesi Mehteran Takımının seslendirdiği kahramanlık marşlarının ardından , tümşehidlerimizin ruhuna bağışlanmak üzere ,çeşitli camilerde görev yapan imam hatipler tarafından Mevlid-i Şerif okundu.
Daha sonra Diriliş Meydanı’nda  Demokrasi Nöbeti nde bulunan vatandaşlara Beşir Derneği yöneticileri tarafından çorba ikramında bulunuldu. 
 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.