banner461
banner195

Nevşehir de 16 Yıllık Özlem Bitiyor

Nevşehir’de tarımsal sulamaya çok büyük bir katkı sağlayacak olan Doyduk Barajında su tutulmaya başlandı. Barajın açılış töreninin bu ay içerisinde yapılabileceği bildirildi.

Nevşehir de 16 Yıllık Özlem Bitiyor
18 Aralık 2013 Çarşamba 10:36

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de tarımsal sulamaya çok büyük bir katkı sağlayacak olan Doyduk Barajında su tutulmaya başlandı. Barajın açılış töreninin bu ay içerisinde yapılabileceği bildirildi.

1997 Yılında dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz tarafından temeli atılan ve yıllardır bitirilemeyen Doyduk Barajı baraj inşaatının tamamlanarak, tarımsal sulanmaya başlanması Nevşehir tarımında adeta bir milat olacak.

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Balta, Barajın 140 bin dönüm alanı sulamasının planlandığını ve barajda su tutmaya başlandığını söyledi.

Balta, Aralık ayından itibaren barajda su tutma işlemine başlandığını ve 2014 yılının ilk aylarından itibaren sulama ihalesinin gerçekleştirilerek Belekli, Küllüce, Kılıçlı, Çayiçi, Doyduk köyleri ile Karahasanlı kasabasına ait 14 bin 520 dekar arazinin sulanmasına başlanabileceğini açıkladı.

Baraj için yaklaşık 30 milyon TL'lik bir harcama gerçekleştirildiğini kaydeden Balta, açılış töreninin bu ay içerisinde yapılmasının amaçlandığını da ifade etti.

Barajın açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanlarında katılabileceği belirtiliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.