banner461
banner195

Nevşehir'de 444 Km’lik Karayolu Ağaçlandırıldı

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü'nün başlattığı “Yol Kenarları Ağaçlandırma” çalışmaları ile Nevşehir'de 444 km’lik karayolu kenarına dikilen fidanlar toprakla buluştu.

Nevşehir'de 444 Km’lik Karayolu Ağaçlandırıldı
13 Haziran 2016 Pazartesi 15:07

banner143
banner134
Ülke genelinde başlatılan “Yol Kenarları Ağaçlandırma” Projesi çerçevesinde, Nevşehir'de bugüne kadar toplam 444 km’lik karayolu ağaçlandırıldı. Nevşehir'de dikilen bütün fidanların bakım ve sulama çalışmaları Nevşehir İl Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılıyor. 

Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı FİB Haber Merkezine yaptığı açıklamasında; "Orman İşletme Müdürlüğümüzce yapılan 444 km karayolu ağaçlandirmasinin bakim ve sulama çalışmalarina araliksız devam etmektedir" dedi.

Karayolu ağaçlandırmaları neticesinde, yeşilin her tonunda rahat ve huzurlu bir ortamda seyahatlerin gerçekleşeceğini vurgulayan Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı “Yol kenarlarının ağaçlandırılması, güneşin kavurucu sıcaklığında çıplak dağların yerine ağaçlar arasında vaha etkisi yaratılarak rahat ve huzurlu seyahat imkanı sağlıyor.” dedi.
 
Söz konusu projenin basit bir yol kenarı ağaçlandırması olmadığını belirten Satırlı, “Yol kenarına dikilen ağaçlar ve diğer bitkiler, yoldan çevreye yayılabilecek gürültü ve toz kirliliğini, hatta hava kirlenmesinin önlenmesi ile alakalı olarak çok önemli bir vazifeyi üstlenirler, havanın oksijen miktarını da artırırlar” değerlendirmesinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.