banner461
banner195

Nevşehir'de 7 Gün 24 Saat Gıda Denetimleri Yapılıyor

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülmekte olan gıda denetimleri, Ramazan ayında  da tüm hızıyla devam ediyor.

Nevşehir'de 7 Gün 24 Saat Gıda Denetimleri Yapılıyor
16 Haziran 2016 Perşembe 17:38

banner143
banner134
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülmekte olan gıda denetimleri, Ramazan ayında  da tüm hızıyla devam ediyor.

                Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, konuyla ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

                " Her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan ayını sağlıklı geçirmesi  ve güvenilir gıdaya ulaşabilmesi için yaptığımız denetimler  tüm hızıyla devam etmektedir.  Bu kapsamda  rutin olarak yaptığımız denetimlere ilave olarak, üretim ve tüketimin devam ettiği  tüm zaman dilimlerinde,   geceleri ve hafta sonları da dahil olmak üzere denetimlerimiz   7/ 24 esasıyla sürdürülmektedir. "  dedi.

                 Vatandaşlarımızın da bazı hususlara dikkat etmeleri  gerektiğini söyleyen YILMAZ;  Alışveriş sırasında,  özellikle havalarında sıcak olduğu göz önüne alınarak bozulma ihtimali yüksek et ve süt ürünleri alırken ve taşırken soğuk zincirin bozulmamasına dikkat etmeleri ve   alışverişten sonra en kısa sürede buzdolaplarına koymaları gerektiğini belirtti.  Gıda alışverişlerinde, etiketi,  son tüketim  tarih olmayan,  sağlıksız ortamlarda muhafaza edilen özelikle unlu mamüller  ve  pastacılık ürünlerini almamalarını,  sağlıklı gıda tüketimine alışveriş sırasında başlamalarını önemle rica ediyoruz diyerek, Ramazan ayının tüm vatandaşlarımız için hayırlı ve huzurlu olmasını temenni etti . 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.