banner461
banner195

Nevşehir de Akaryakıt istasyonları denetlendi

Nevşehir il genelinde faaliyetini sürdüren akaryakıt,LPG otogaz istasyonunda kapsamlı, çapraz denetimler gerçekleştirildi.

Nevşehir de Akaryakıt istasyonları denetlendi
14 Kasım 2013 Perşembe 18:25

banner143
banner134
Genel olarak kurallara uygun çalışmalarını sürdüren istasyonlardan bazılarının kullandığı sayaçların kontrollerinin zamanında yaptırılmadığı, bazılarının ise ayarsız olduğu belirlenerek, para cezası uygulandı.


Nevşehir il genelindeki istasyonlarında, Ankara, Amasya, Çorum, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Ordu, Samsun, Sinop ve Tokat illerinden görevlendirilen 25 personel, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 8 personel, Nevşehir İl Jandarma Komutanlığından 4 personel, Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğünden 3 personel olmak üzere toplam 40 personel, 16 denetim aracıyla 8 ayrı ekip oluşturularak, çapraz denetim gerçekleştirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Ölçüler ve Ayar Kanunu ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile yapılan protokol kapsamında Petrol ve LPG Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan denetimlerde, sayaçların damgaları, hatalı çalışıp çalışmadıkları, yakıtların marker ve lisans kontrolleri yapıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Ali'nin oğlu - 5 yıl önce
İnşaallah düzenli olur. Duyarlılıktan ötürü teşekkürler