banner461
banner195

Nevşehir de Avcılar Sezonun Son Fişeklerini Attılar

Nevşehir in Gülşehir ilçesinde Avcılık Atıcılık ve Balıkçılık Derneği üyeleri sezonun son gününde bir araya geldiler.

Nevşehir de Avcılar Sezonun Son Fişeklerini Attılar
02 Mart 2014 Pazar 18:44

banner143
banner134

 Merkez Av Komisyonu kararınca, 2013–2014 av sezonu 28 Şubat ta sona erdi. Av sezonunun sona ermesi nedeni ile Gülşehir Avcılık Atıcılık ve Balıkçılık Derneği üyeleri sezonun son gününde bir araya geldiler.

 

Gülşehir Göl yerinde yapılan organizasyonda keyifli anlar yaşayan avcılar, ilk önce motorlu botla göl gezintisi yaptılar. 50 kişilik kazanda pişirilen yemeğin ardından Trap Atışı yapan avcılar, daha sonra düzenlenen Trap Atışı yarışması için tetikleri çektiler. 14 kişinin katıldığı yarışmada birinciliği Fahrialem Eraslan, ikinciliği Turgut Tokgöz, üçüncülüğü ise Ersin Bayar kazanarak sertifikalarını aldılar.

 

 

Dernek Başkanı Ahmet Can yaptığı açıklamada; Av sezonun sona ermesi nedeni ile böyle bir organizasyon yaptık. Son günü avlanmak yerine trap atışı yaparak geçirdik. Bugünden itibaren elinde tüfekle yakalananlar 184 Lira ve vurduğu av başına para cezası, avlandığı sırada yakalananlar ayrıca 2 ila 5 yıl hapis cezasına çarptırılacak’’ dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 4 yıl önce
tamamda bu domuzlar ne olacak domuz avinin sezonu olmaz arkadaslar zararli goruldugu yer ve zaman fark etmez imhasi [avi] cahizdir yore insanin canina tak etti ekili alan bag bahceleri yagma ve talan ediyor gordugum yerde avlarim ben kardesim.