banner461
banner195

Nevşehir de Botanik bahçesi gibi cami görenleri şaşırtıyor...

Nevşehir merkezindeki 350 Evler ve Taşlıbel Camii içerisi Botanik bahçesi gibi görenleri şaşırtıyor...Özellikle 350 Evler mahallesindeki cami içerisindeki saksı içinde yetiştirilen portakal ağacı yılın ilk portakalını cami cemaatine verdi...

 Nevşehir de Botanik bahçesi gibi cami görenleri şaşırtıyor...
20 Aralık 2013 Cuma 15:27

banner143
Camiide Portakallar Oldu
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir de ki Camii de Portakallar Oldu
 Nevşehir de Botanik bahçesi gibi cami görenleri şaşırtıyor...
Nevşehir merkezindeki 350 Evler ve Taşlıbel Camii içerisindeki saksı içinde yetiştirilen portakal ağacı olgunlaşarak yılın ilk portakalını cami cemaatine verdi...

Öte yandan Nevşehir Merkez Esentepe Mahallesi Taşlıbel Camii’nde imamlık yapan 45 yaşındaki Ahmet Aydemir, görev yaptığı caminin içerisinde ve bahçesinde çok sayıda çiçek, süs bitkisi ve ağaç yetiştiriyor.

Cami cemaatinin yardımı ile her gün çiçeklerin ve süs bitkilerinin bakımlarını yapan ve onlara su veren Aydemir, her geçen gün cami içerisindeki çiçek sayısını arttırıyor. Aynı zamanda teknolojiyi de yakından takip eden Aydemir, bu özellikleri ile cami cemaatinin sevgisini kazanmış durumda.

Aydemir “Camimizde 24 saat kayıt yapan kapalı devre kamera sistemi, sinevizyon, projeksiyon sistemi, yangın alarm sistemi, klimalar ve cami içerisinde birbirinden güzel çiçeklerimiz bulunmaktadır.

Cemaatimizle birlikte her gün Kur’an-ı kerim ve İlmihal bilgileri derslerini görsel olarak izletiyor ve hem de anlatıyorum. Bu da cemaatimizi bilgilendirme ve o konuyu daha çabuk öğrenmeleri açısından pratik oluyor. Camimizde şu an itibarı ile Kur’an-ı kerim öğrenmeyen kalmadı.

Ben de elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. Cemaate teknolojinin faydasını anlatmak ve göstermek bizim görevimiz diye düşünüyorum.

Ayrıca camimiz botanik bahçesi gibi. Bütün bunların bakımlarını özellikle kendim yapıyorum.” dedi. Taşlıbel Camii’ni ziyaret eden İl Müftüsü Yakup Öztürk, akşam namazı sonrası düzenlenen Hatm-i Şerif programına katıldı.

Programda konuşma yapan Müftü Yakup Öztürk, cami içerisindeki düzen ve intizama hayran kaldığını belirtti. Öztürk “Camiler içinde ibadet yapılan mabetler olmak yanında aynı zamanda bir mekteptir, aynı zamanda buluşma, tanışma, kaynaşma, yardımlaşma ve dayanışma merkezleridir.

Camiler nezaketin, nezafetin sergilendiği müstesna mekânlardır. Camiler Beytulah’ın şubeleridir. Ben bu camide bunların eserlerini görüyorum. Bu caminin bu hale gelmesinde önder olan din görevlimizi ve destek olan değerli cemaatimizi tebrik ediyorum. Tüm camilerimizin bu ve buna benzer gayretler içinde olmasını diliyorum.” diye konuştu.

İşte Ali Aydemir Ağabeyimizin objektiflerinden o muhteşem resimler...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
turbo mehmet. - 4 yıl önce
.t.ş.k. ahmet hocam eline saglik
Avatar
Ümit GÜMÜŞ - 4 yıl önce
ahmet aydemir hocamı tebrik ediyorum,herkez görevini bu kadar güzel icra etse ne güzel olur
Avatar
Salim - 4 yıl önce
sadece camisine faklı bir görünüm kazandırmakla kalmaz ahmet hocam her konuda topluma çığır açabilen etkili bir hizmet adamıdır. allah kendisinden razı olsun, güç kuvvet versin. hocam sevilen ve sevdiren bir insan.
Avatar
Ali Aydemir - 4 yıl önce
arkadaşlar burası ahmet hocanın değil 350 evler camii fotoğraftaki yahya hocam bilginize.
Avatar
macccanlı - 4 yıl önce
allah kat kat razi olsun sevgili imam kardeşim en kısa zamanda caminde bi vakit namazı kılarım inşaallah darısı bütün camiii görevli kardeşlerime olsun inşaallah