banner461
banner195

Nevşehir de Camiler Hırsızların Hedefinde

Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ardından çevresi tamamen boşaltılan ve cemaati azalan Kılıçarslan Camine giren kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızlar cami içerisindeki bazı eşya ve halıları dışarı çıkardılar. Havanın kararmasının hemen ardından yapılan hırsızlık girişimi akşam namazı için camiye gelenler tarafından bozuldu.

Nevşehir de Camiler Hırsızların Hedefinde
01 Ocak 2014 Çarşamba 10:40

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ardından çevresi tamamen boşaltılan ve cemaati azalan Kılıçarslan Camine giren kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızlar cami içerisindeki bazı eşya ve halıları dışarı çıkardılar. Havanın kararmasının hemen ardından  yapılan hırsızlık girişimi akşam namazı için camiye gelenler tarafından bozuldu.

Birkaç kişinin camiye doğru ilerlediği gören hırsızlar eşyaları öylece bırakıp olay yerinden koşarak kaçtılar. Namaz kılmak için camiye gelenler ise koşan şahısları uzaktan gördüklerini cami önüne geldiklerinde, eşyaları dışarıda görünce de hırsızlık girişimi olduğunu anladıklarını belirtti.

155 Polis İmdat Hattını arayarak ihbarda bulunduklarını söyleyen Hüseyin Erdem adlı vatandaş, "etraftaki evler boşaltılınca cami cemaati kalmadı. Ama biz zaman zaman buraya gelerek namazlarımız kılıyoruz. Aşağı doğru koşan birini gördük, yanında başkası da var mıydı bilmiyorum. Buraya geldiğimizde eşyalar dışarıya hazırlanmıştı muhtemelen araç bekliyorlardı. Allah böyle duyarsızlara hidayet nasip etsin" dedi.

Olay yerine gelen polis  parmak izi incelemesinde bulunarak soruşturma başlattı. Nevşehir'de yine kale civarında bir süre önce de, 1716 yılında yaptırılan tarihi Kara Cami'nin kubbesindeki bakır kaplamalar kesilerek çalınmıştı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
eskilii - 4 yıl önce
malum hırsızlar la oğlum camiden ne istiyonuz gidin başka biyer soyunda kendinizi kurtarın adi hırsızlığa ne gerek var milyon dolarlar çalın salak adamlar.bu işin bide ötesi var cami soydunuz diye ötede öttürrler sizi haberiniz olsun..))
Avatar
ayşe - 4 yıl önce
haberdeki resim çok eski yani kubbenin kaplaması da çalınmadan önce :( halının dışında kaplamasını çalanlar taşına da zamanla el atar.ne yazık ki camilerimiz cemaatsiz ve sahipsiz kaldı.bu hepimizin vebalidir