banner461

Nevşehir'de Esnafın mesaisi kar temizliğiyle başladı

Nevşehir'de etkili olan kar yağışı nedeniyle esnaflar mesaiye kar temizliğiyle başlıyor. Kar nedeniyle kapanan dükkan önleri ve kaldırımlar, esnafların el birliğiyle temizleniyor.

banner503
Nevşehir'de Esnafın mesaisi kar temizliğiyle başladı
14 Ocak 2017 Cumartesi 15:08

banner143
banner134
Nevşehir'i iki haftadır etkisi altına alan kar yağışı esnafları da kar kürüyerek mesaiye başlamaya zorladı. Geçtiğimiz günlerde havanın ısınması ile eriyen kar, dükkanlarının önünü temizleme imkanı bulan esnaflara rahat bir nefes aldırmıştı. Ancak geçtiğimiz akşam yoğun bir şekilde başlayan kar yağışı tekrar hayatı olumsuz etkiledi. Dükkânlarını açmak için giden esnaflar sabah ellerinde küreklerle mesaiye başladı. Uzun yıllardır bu şekilde yağmayan kar yağışının işlerini aksattığını belirten esnaflar, bir açıdan da karın yağmasından memnun. Kurak geçen yaz aylarından sonra ekinler ve toprak için son derece yararlı olacak olan kar yağışı herkesin temennisi.

Kar yağışını ve kendi kar mesailerini değerlendiren Nevşehir esnaflarından Berber Kadir İnanan, “İşlerimizi aksatsa da berekettir kar. Bizim için daha iyi diyebiliriz, en azından kurak geçen yaz aylarının ardından çiftçilerimizin ekinleri sulanmış olacak. Belki bu şekilde de pazardaki fiyatlar da biraz düşer. Malum her yıl özellikle de Nevşehir kurak geçtiği için ürünler pahalı oluyordu” şeklinde konuştu.

Kar yağışlarının işleri aksattığından da söz eden Nevşehir esnaflarından Berber Kadir İnanan, “Tabi haliyle insanlar çok fazla dışarı çıkmak istemiyor. Herkes hasta olmaktan, kayıp düşmekten korkuyor. Biz de en azından dükkanlarımıza gelen müşteriler düşmesin diye karları temizliyoruz. Belediye ekipleri yollarda gerekli çalışmaları yapıyorlar. Oralar bittikten sonra zaten buralara da gelerek yolları açıyorlar. Ancak her şeyi de onlardan beklememek gerek. Biz de en azından dükkanlarımızın önünü temizlersek onlara hem yardımcı oluruz hem de müşterilerimizin bir nebze güvenliğini sağlamış oluruz. Bu açıdan kar yağışından itibaren her sabah ilk mesai olarak karları temizliyoruz. Tabi bizim temizlememiz bir yere kadar çünkü dükkanların önünde kar kütleleri oluşmaya başladı. Bunları haliyle temizleyemiyoruz. Bizim belediyeden isteğimiz bu kar yığınlarını biran önce kaldırılması. Hem görüntü kirliliği oluşturuyor hem de Nevşehir belediyesine yakışmıyor. Kendileri de haklıdır her yere yetişmekte zorlanabilirler ancak daha fazla ekip ve araç takviyesiyle temizlik çalışmalarını hızlandırmalılar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hfzrvyd - 3 yıl önce
Kadir bey maşAllah dükkanın önünü tertemiz yapmışsınız,ellerinize sağlık
Avatar
.. - 3 yıl önce
Berber Kadir
Avatar
Ak partili - 3 yıl önce
Sayın başkanın işe aldığın 400 işçi nerde? ? ?
Avatar
Hfzrvyd - 3 yıl önce
Berber Kadir