banner461
banner195

Nevşehir de Esrar ve Kaçak Sigara Operasyonu

Nevşehir'de Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri tarafından şüphe üzerine durdurulan bir kamyonetin kasasında ev eşyalarının içine gizlenmiş 34 bin 760 paket gümrük kaçağı sigara ile 10 kilo 980 gram esrar bulundu.

Nevşehir de Esrar ve Kaçak Sigara Operasyonu
04 Kasım 2013 Pazartesi 16:48

banner143
banner134

 Nevşehir'de şüphe üzerine durdurulan bir kamyonetin kasasında ev eşyalarının içine gizlenmiş 34 bin 760 paket gümrük kaçağı sigara ile 10 kilo 980 gram esrar bulundu.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, şehir dahilinde meydana gelmesi muhtemel her türlü kaçakçılık olayını önlemeye yönelik yapmış oldukları kontroller esnasında, durumundan şüphe ettikleri bir kamyoneti durdurdu. Araç kontrol edildiğinde evden eve nakliyat şirketine ait olduğu ve içerisinde ev eşyası bulunduğu tespit edildi. Ekiplerin, şahısların davranışlarından şüphelenmeleri üzerine araçta bulunan ev eşyaları ilgili mahkeme kararına istinaden kontrol edildi.

 

Yapılan kontrollerde ev eşyalarının arka kısmına gizlenmiş vaziyette siyah poşetler olduğu görüldü. Poşetler açıldığında ise 10 kilo 980 gram esrar maddesi ile değişik markalarda toplam 34 bin 760 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Araç içerisinde bulunan R.A. ve M.S.F. sorgulanmak üzere KOM Şube Müdürlüğüne getirildi. Buradaki işlemlerinin ardından "Uyuşturucu madde bulundurmak, nakletmek ve ticaretini yapmak ayrıca satmak amacıyla gümrük kaçağı sigara bulundurmak" suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Cumhuriyet Başsavcılığınca mahkemeye sevk edilen şahıslardan R.A. serbest bırakılırken M.S.F. tutuklanarak Nevşehir Cezaevi'ne gönderildi.

      


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.