banner461
banner195

Nevşehir de İlk Kez Elektirik Yanığı Ameliyatı Yapıldı‏.

Nevşehir Devlet Hastanesinde İlk Kez Elektirik Yanığı Ameliyatı Başarılı Bir Şekilde Yapıldı‏.

Nevşehir de İlk Kez Elektirik Yanığı Ameliyatı Yapıldı‏.
23 Mart 2015 Pazartesi 23:48

banner143
banner134
 Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servisine  Elektirik yanığına bağlı yumuşak doku defekti ve sağ kolda radial siniri hasarı ile müracaat eden 48 yaşındaki R.E. isimli erkek hasta, Plastik Cerrahi ve Rekonstrüksiyon Uzmanı Op. Dr. Murat Uçak  tarafından muayene edildi yapılan tetkikler neticesinde hastanın acilen ameliyata alınmasına karar verildi.

 

Ameliyatı ve hastanın durumunu değerlendiren Uçak şunları söyledi “Hastanın Elektirik yanığına bağlı olarak damar ve sinirlerde meydana gelen tahribat ve doku kaybından dolayı bu ameliyatlar genelde il dışında üniversite ve araştırma hastanelerinde  yapılır. Elektirik yanığına bağlı ameliyatı  hastanemizde  ilk kez başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Yapılan ameliyatlar sonrası sağ ön kol ve, sağ ayak dorsaline eskarektomi ve sinir onarımı, yumuşak doku nakli yapılan hasta  iki gün izole yoğun bakımında takip edilerek tam bir sağlık durumu ile taburcu edilmiş günlük pansumanları düzenli olarak yapılmıştır. Hastanın üç ay sonra yapılan kontrollerinde sağlık durumunun gayet iyi olduğu gözlendi. Başta ameliyat için her türlü imkanı sağlayan Genel Sekreterliğimize ve ameliyat ekibime teşekkür ediyorum. ”dedi.

 

Nevşehir Devlet Hastanesinde Plastik Cerrahi Polikliniğin de yanık ve yanığa bağlı yumuşak doku defektleri tedavi edildiği ve buna bağlı olarak hasta kabulünün yapıldığı bildirildi.

 

Nevsehir KHB Haber - Ahmet Ak

 

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Hastaya gecmis olsun dileklerimi iletiyorum ve doktorumuza basarilar diliyorum. ..
Avatar
Ertuğrul Sarısu - 3 yıl önce
müslüman ülkeyiz, dua ederek, üfleyerek bu yara kapanmaz, iyileşmezmiydi?.. mevcutu yetmezmiş gibi 7 bin kişilik cami de yolda madem. ameliyatları eller havaya yaparak camiden iyileştirebilirsiniz nevşehir halkıııı..uyanın artık. uyuşturucuya ve camiye, arapça duaya değil, bilime sarılın.....yaralarınızı iyileştiren bir doktor..arabın duası yada cami değil... :)
Avatar
arabın duasımı - 3 yıl önce @Ertuğrul Sarısu
ateist düşüncelerin olabilir ancak insansan bilimin temelinde islam dininin olduğunu görmen gerekirdi.
Avatar
HZ MUHAMMED(SAS) efendimiz buyuruyor ki - 3 yıl önce @Ertuğrul Sarısu
tedavi olunuz çünkü allah ölümden başka her derdin dermanını da yaratmıştır.
Avatar
vatandas - 3 yıl önce
Gecmis olsun