banner461
banner195

Nevşehir de İnternet kafelere polis baskını

Nevşehir ve ilçelerinde faaliyet gösteren internet kafelerdeki bilgisayarlarda, izinsiz program kullanılması gerekçesi ile alınan mahkeme kararına bağlı olarak, 60 internet kafeye baskın düzenledi. Kafelerdeki çok sayıda bilgisayarın hard disklerine el konuldu.

Nevşehir de İnternet kafelere polis baskını
27 Kasım 2013 Çarşamba 11:39

banner143
banner134
Merkezi Eskişehir’de faaliyet gösteren Beyaz İletişim LTD. ŞTİ. bilgisayar programı firması 5846 sayılı yasa gereği Türkiye genelinde faaliyet gösteren internet kafelerin ürettikleri programı izinsiz kullandıkları gerekçesi ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikâyette bulundu. Yapılan şikeyeti dikkate alan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı çıkardığı mahkeme kararı ile Türkiye genelinde faaliyet göstermekte olan tüm internet kafelere dün akşam baskın düzenledi.

 

Aynı saatlerde Nevşehir ve ilçelerinde internet kafelere polis tarafından baskın yapıldı. Baskında Nevşehir merkezde bulunan 20 internet kafelerde yapılan incelemelerde bu kafelerin 14 tanesinde izinsiz program kullanılması gerekçesi ile Nevşehir genelinde yüzlerce bilgisayar hard diskine polis tarafından el konuldğu bildiriliyor.Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Soner DOĞU - 4 yıl önce
konuya sebep olan yazılım deep frezee..bu yazılımın sahipleri mademki bu yazılım lisanslı neden tüm indirme sitelerinde ürünün indirilip kırılmadan kullanılmasına müsaade etmişler baştan bu soruşturulmalı.yazılımı kullanan çoğu cafe işletmeleri yazılımın lisanslı olduğunu dahi bilmemektedir
Avatar
Gurbetin Âlimi - 4 yıl önce
helal be sooner. çok doğru bir tespit 06