banner461
banner195

Nevşehir'de ki korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı

Nevşehir'de geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazadan sonra yaşananlar amatör kamera tarafından görüntülendi. İşte Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde meydana gelen Korkunç kazanın hemen ardından çekilen o görüntüler...

30 Kasım 2016 Çarşamba 21:03

banner143
banner134
Gözyaşı Geceleri tiyatro ekibi "Son Kale Türkiye" gösterisi için Nevşehir'e gelirken, Acıgöl yakınlarında yaptığı kazadan sonra yaşananlar amatör kamera tarafından görüntülendi. 

26 Kasım 2016 Cumartesi sabah 07:50 civarinda Nevsehir Aksaray karayolunun Acıgöl ile Acıgöl Organize Sanayi arasında kalan kısmında Nevşehire 30 km kala Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana gelen kazada Gözyaşı Geceleri ekibine ait 06 MSB 34 plakali minibüs taklalar atarak yol kenarına savrulmuş, Kaza sonrası Gözyaşı Geceleri ekibinden oyuncu Muhammed Tiyek olay yerinde hayatını kaybederken yaralı sürücü Bekir Erdem Öz ise Nevşehir Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. 

İşte bu elim kazanın ardından olay yerine gelen Mücahit Ensar isimli Aksaraylı bir vatandaşımızın cep telefonuyla kazadan hemen sonra yaşananları amatör kamerasına böyle yansıdı.
......................................................................................
Artık  yeter, biran önce önlem alınmalı...


Nevşehir “Ölüm Virajı” Kimin Umurunda ?

Nevşehir İli Aksaray İstikameti 30. Km sinde Bulunan “Ölüm Virajı” tehlike saçmaya devam ediyor.

En son geçtiğimiz hafta sonu Gözyaşı Geceleri ekibinden bir tiyatrocu gencimizin feci şekilde hayatını kaybettiği ‘ölüm virajı’ denilen bu yolun hatalı olduğunu belirten Vatandaşlar, yetkililerin bu konudaki duyarsızlıklarından şikayet ederlerken,  bozuk olan yollar nedeniyle her gün bir kaza ve ölüm tehlikesi atlattıklarını dile getiriyor.


Trafik Kazaları Vatandaşa "Ölüm Virajı" Dedirtti.
Bu viraj nedeniyle sık sık yaşanan trafik kazaları vatandaşları bezdirdi. Neredeyse her gün kaza yaşandığını ifade eden vatandaşlar, viraja "ölüm virajı" ismini verdi.

Binlerce kişi bu yolu kullanıyor

Transit geçişlerin sağlandığı karayolunda aynı zamanda Bölgede yaşayan binlerce kişinin her gün bu yolu kullanarak evlerine veya işlerine gitmeye çalıştığına kaydeden vatandaşlar, özellikle sabah saatleri ve geceleyin yolun daha da tehlikeli olduğunu söylediler. Aynı vatandaşlar, yetkililere şikâyet etmelerine rağmen uzun süredir çözüm bulunmadığını anlattı.

Bu arada bir vatandaş, "yolu iyi bilmeyenler veya turistler için bu viraj tam manasıyla ölüm tuzağıdır, ne zaman tedbir alınacak çok merak ediyoruz" diyorlar.

Vatandaşların can güvenliği hiçe sayılıyor diyen başka bir vatandaşımızda burada her yıl en az 5-6 kez kazalar meydana geliyor. Çözümü çok basit sadece virajın düzeltilmesi gerekiyor. Her zaman Bu tatlı virajdan geçerken yüreğimiz ağzımıza geliyor. Artık canlar yanmasın insanlarımız ölmesin biran önce Karayolllarının bu konuda çözüm üretmesini ve bu yolu düzeltmesini bekliyoruz diyorlar.

KİMİN UMURUNDA...?

Bakalım sürekli kazalara sebebiyet veren can ve mal kaybının yaşandığı bu “Ölüm Virajı” kimin umurunda Merak ediyor ve konunun takipçisi olarak bekliyoruz.

İşte bu “Ölüm Virajı”ndan www.fibhaber.com objektiflerine yansıyan o görüntüler:


FİB Haber Merkezi olarak Kazada hayatını kaybeden genç tiyatrocu kardeşimiz Muhammed Tiyek'e Allahtan rahmet diliyoruz.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Acili anne - 1 yıl önce
Bende yavrumu trafik kazasinda kaybettim oyollarda hatirlarsaniz topac koyu ogretmenleri alti seritlik yol dar geldi