banner461
banner195

Nevşehir de Mobese Kameralarına Takılan Trafik Kazaları

Nevşehir genelinde meydana gelen trafik kazalarının ortak noktası aşırı hız ve dikkatsizlik.İşte Mobese kayıtlarına yansıyan o görüntüler...

07 Ocak 2014 Salı 13:38

banner143
banner134

 evşehir'de, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu yaşanan trafik kazalarından bazıları, MOBESE kameralarınca kaydedildi.

Kentin çeşitli noktalarında bulunan MOBESE kameralarına yansıyan görüntülerin ilkinde, İl Jandarma Komutanlığı kavşağında yeşil ışığın yanmasıyla yola çıkan motosiklete, kırmızı ışıkta geçen otomobil çarpıyor. Kazada motosiklet sürücüsü metrelerce savruluyor.

İtfaiye kavşağındaki kaza görüntüsünde ise yola çıkan otomobile hızla gelen başka bir otomobil çarpıyor. Yola kontrolsüz çıkan otomobil, çarpmanın etkisiyle devriliyor.

Aynı kavşaktaki başka bir kazada, kavşağa hızlı giren otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu orta refüje çıkıyor. 

İtfaiye kavşağındaki diğer kazaya ise bu sefer yaya neden oluyor. Yolun karşısına geçmek isteyen kadın, kucağındaki çocukla aniden yola çıkıyor. Bu sırada hızla gelen otomobil, anne ve çocuğuna çarpmamak için gayret gösterse de kaza kaçınılmaz oluyor. Kazanın ardından kadının yakınları ve otomobildekiler, anne ve çocuğuna yardım etmek için koşuyor. 

MOBESE kameralarının kaydettiği son kazada ise  kırmızı ışıkta beklemeyen otomobil, yola çıkan başka bir otomobile çarpmaktan kurtulamıyor. 

Aşırı hız ve dikkatsizliğin neden olduğu trafik kazalarında yaralama ve hasar oluşurken, Nevşehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, sürücüler ile yayaların trafik kurallarına uymalarını istedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vay vay - 4 yıl önce
nevşehirde mi uyulacakk
Avatar
Kadirhan - 4 yıl önce
en azindan vuran araçlarin çoğu birşey yaralanan oldu mu diye inip bakiyorlar.örneğin engelli aracina vuran araş gibi.birde otobüs söförleri normalde sivil araçlara yol vermiyorlarda ambulansa da mi yol verilmez insaf!!!